Як діяти пацієнту, коли в лікарні вимагають гроші за лікування онкології
Програма медичних гарантій покриває всі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією у тих медичних закладах, які мають договір з Нацслужбою здоров'я.
Комплекс медичних послуг — від консультацій лікарів і необхідних обстежень до променевої терапії та ліків — оплачує НСЗУ в межах пакета «Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах», наголошують у НСЗУ.
Медична допомога є безоплатною у випадках направлення лікаря, виданого пацієнтам з клінічно та морфологічно встановленим діагнозом злоякісного новоутворення та переведення з іншого закладу охорони здоров'я та/або клінічного підрозділу закладу охорони здоров'я.
НСЗУ сплачує медзакладу за радіологічне лікування від 51 368 грн до 77 052 грн за пацієнта.
На які саме безоплатні медичні послуги може розраховувати пацієнт
Безоплатними в межах пакета є консультування, медична допомога; проведення лабораторних досліджень (аналізи крові, дослідження спинномозкової рідини, молекулярно-генетичні тощо); інструментальні дослідження (МРТ, рентген, КТ, ендоскопічні дослідження, УЗД, сцинтиграфія тощо); лікарське спостереження та медсестринський догляд 24/7; променева терапія, лікування методами ядерної медицини, забезпечення медвиробами для проведення радіотерапії, витратними матеріалами; киснева підтримка; інтенсивна терапія; знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, коли це необхідно; психологічна допомога; забезпечення компонентами та препаратами крові; реабілітація; ліки з централізованих закупівель МОЗ та інших програм, а також ліки і медвироби із Нацпереліку та харчування в стаціонарі.
Якщо у медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кіберніж, то проведення променевої терапії з цим обладнанням також включено в безоплатну допомогу.
Повний перелік послуг міститься на сайті НСЗУ https://contracting.nszu.gov.ua/.../kontr.../vimogi-pmg-2023
Де можна перевірити, якими ліками повинні забезпечити пацієнта в лікарні безоплатно
Пацієнти у стаціонарі забезпечуються безоплатними ліками з Національного переліку.
Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/333-2009-%D0%BF#n15 або у мобільному додатку «Ліки Контроль» https://likicontrol.com.ua/.
Також, інформацію про наявність цих ліків медзаклади мають періодично оновлювати на своїх сайтах та на стендах у приміщенні лікарні.
Як пацієнту знайти лікарню, яка надає відповідні послуги
Отримати медичну допомогу, зробити аналізи чи пройти обстеження можна в спеціалізованих лікарнях, або у багатопрофільних клінічних лікарнях, які мають договір із НСЗУ на пакет «Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах».
Адреси закладів можна дізнатися на дашборді НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard або за номером контакт центру НСЗУ 16-77.
Якщо в лікарні вимагають кошти за лікування: як діяти пацієнту
У таких випадках у НСЗУ радять пацієнтам передусім звернутися до керівника медзакладу і написати скаргу на його ім’я про порушення з боку лікаря.
Також варто написати скаргу до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті або регіоні.
А також — подати скаргу через форму на сайті НСЗУ, або зателефонувати за безоплатним номером 16-77 і подати скаргу телефоном.
Наголошуємо! Радіологічне лікування має бути безоплатним у всіх медзакладах України, які мають договір із НСЗУ, незалежно від місця реєстрації пацієнта.
Читайте також: Немає нічого безоплатного: у Нацслужбі здоров'я розбили міфи про лікування онкології