Що потрібно знати про вакцинацію від грипу: рекомендації МОЗ

Перед початком осінньо-зимового епідсезону фахівці рекомендують людям з груп ризику вакцинуватися від грипу.
Грип – це захворювання, що викликається вірусами грипу. Віруси грипу інфікують носову порожнину, верхні дихальні шляхи, глотку та легені. Грип легко поширюється та може призвести до серйозних захворювань, особливо у маленьких дітей, літніх людей, вагітних та осіб з хронічними захворюваннями (наприклад, астмою чи діабетом), наголошують на сайті Національного порталу з імунізації.
Грип належить до вакцинокерованих захворювань, і його тяжкі наслідки можна попередити шляхом вакцинації. Наразі щеплення проти грипу в Україні є рекомендованим, тобто його можна зробити власним коштом. Цього року на українському ринку будуть доступні дві 4-валентні вакцини: Джисі Флю Квадрівалент та Ваксігрип тетра, штамовий склад яких відповідає рекомендаціям ВООЗ. Вакцину можна буде придбати в аптеці та ввести в медзакладі, де ви обслуговуєтесь, або ж просто записатись на щеплення до приватної клініки.
Згідно з оновленими рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України, що відповідають міжнародним рекомендаціям, вакцинація проти грипу може проводитись впродовж всього сезону грипу (з жовтня по травень). Вакцинація від грипу рекомендована щороку особам у віці від 6 місяців.
Особам, які перехворіли на грип в поточному або в минулих епідсезонах, рекомендовано пройти щеплення актуальною для поточного сезону вакциною.
Групи осіб, яким пріоритетно рекомендовано щеплення від грипу:
- діти з 6 місячного віку до 5 років; особи віком понад 60 років; трудові колективи підприємств, установ, організацій; медичні працівники; вагітні; жінки, які планують вагітність;
- військовослужбовці, будівельники, працівники поліції; особи, які доглядають хворих на грип удома; особи з хронічними захворюваннями та особливими станами, які мають високий ризик виникнення ускладнень та тяжкого перебігу грипу. Група найвищого пріоритету для вакцинації від грипу – вагітні.
Групи високого ризику виникнення ускладнень та тяжкого перебігу грипу:
- пацієнти з цукровим діабетом, первинними імунодефіцитами, бронхіальною астмою, хронічними захворюваннями печінки, легень, серцево-судинної системи, ураженнями нирок, люди з ВІЛ, пацієнти з функціональною чи анатомічною аспленією та трансплантацією кісткового мозку, пацієнти з лімфомою, множинною мієломою, лейкемією та пацієнти, що тривало отримують ацетилсаліцилову кислоту; пацієнти з неврологічними захворюваннями; люди з ожирінням з індексом маси тіла (ІМТ) 40 і вище; пацієнти з ослабленою імунною
- системою через хвороби (наприклад, деякі види раку, такі як лейкемія) або ліки (наприклад, ті, хто отримує хіміотерапію або променеву терапію раку, або люди з хронічними захворюваннями, що потребують прийому хронічних кортикостероїдів або
інших препаратів) що пригнічує імунну систему); особи, які перенесли інсульт. Рекомендована вакцинація від грипу хворих на активний туберкульоз та хворих із залишковими змінами після туберкульозу.
Захистіть себе та своїх рідних – зробіть щеплення проти грипу!
Читайте також: Які ліки насправді допоможуть вилікувати грип та застуду
Які щеплення вагітним жінкам радить зробити Міністерство охорони здоров'я
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром