Лікар-хірург Волинської обласної лікарні практикувався у роботохірургії у Вроцлаві

26 Вересня 2023, 10:43
Лікар-хірург Волинської обласної лікарні практикувався у роботохірургії у Вроцлаві 1015
Лікар-хірург Волинської обласної лікарні практикувався у роботохірургії у Вроцлаві

Медичний директор із хірургічних питань Волинської обласної клінічної лікарні Микола Галей взяв участь у міжнародному конгресі хірургів, який відбувся у Вроцлаві (Польща).

71-й міжнародний конгрес хірургів у Вроцлаві, де на запрошення польських колег узяв участь і медичний директор із хірургічних питань Волинської обласної клінічної лікарні Микола Галей, до речі, єдиний із Волинської області, продемонстрував нові тенденції у світових хірургічних досягненнях. Про це пише журналіст Андрій Гнатюк на своїй сторінці у фейсбуці.

Зокрема, лікарі змогли попрактикуватися на хірургічних роботах. Це універсальні апарати, які можна застосовувати в будь-якій хірургії. Кожен замінює роботу 2-3 лікарів і дозволяє працювати у 5-8 площинах. Робот імітує можливості руки, однак його рухомий потенціал значно більший, ніж анатомічні можливості самих рук хірурга. 

Лікар джойстиками на пульті управління керує операційним інструментом, який може дістатися до органу з будь-якої потрібної позиції і водночас забезпечити більш точну роботу на ураженій ділянці. До того ж, роботом заходять у живіт через значно менші розрізи.

Серед переваг роботохірургії – операції проходять швидше, пацієнт менше перебуває в стаціонарі, швидше одужує і зростає довіра хворого до хірурга. Роботи-хірурги є в більшості польських воєводських клініках, а це ознака високого технічного забезпечення лікарні й професійності персоналу.

Ще один важливий аспект хірургії, на якому акцентували увагу іноземці, – ургентна допомога. Сьогодні, як і роботохірургія, це один із пріоритетних напрямків розвитку клінік. І той механізм, який розроблений у Волинській обласній клінічній лікарні, враховує ті самі тенденції, які закладені в ургенцію за кордоном. Це хірургія з анатомічними змінами органів чи то живота, чи грудної клітки в період захворювання, і вимагає високого практичного досвіду в лікуванні. Бо спонукає оперативно діагностувати й оперувати пацієнтів і водночас працює на авторитет клініки й медичного персоналу зокрема, бо свідчить про його високу кваліфікацію.

Окрему секцію присвятили оперуванню різноманітних гриж живота. Із придбанням нового інструментарію волинські хірурги вже можуть застосовувати щонайменше п'ять лапароскопічних методик лікування кил різної локалізації. Стажування в Польщі відкриває шлях до оперування великих гриж з масивним злуковим процесом. Раніше масивний злуковий процес вважали протипоказом для хірургічних втручань. До того ж конгрес чітко ідентифікував випадки, коли оперувати краще лапароскопічно, а коли відкрито. І відсоток останніх втручань суттєво менший. У лапароскопічному відділенні Волинської обласної клінічної лікарні практикують і малотравматичні, і відкриті операції, які у відсотках становлять 90 проти 10.

Лапароскопічна рукавна, або вертикальна резекція, шлунку – основна за кордоном у лікуванні надмірної маси тіла та цукрового діабету ІІ типу. Вони полягають у видаленні частини, яка виділяє грелін. Пацієнт відчуває себе ситим раніше, ніж це було до операції. І не переїдає. Ці втручання ефективні, втрата ваги – стабільно-поступова, без повторного ожиріння.

Кожна така участь у постійних міжнародних хірургічних зустрічах і практиках, які продемонстрували у Вроцлаві, – це неоціненний здобутий досвід, який дозволяє впроваджувати операційні новинки в особистій практиці, розповів Микола Галей. Крім того, це знайомство зі світовим рівнем хірургії, що забезпечує нові контакти для подальшого спілкування і обміну знаннями, які підкидає кожна неординарна операція.

Микола Галей дуже дякує спільноті польських хірургів, а особливо професору Войцехові Кіелану – голові Товариства хірургів Польщі, керівникові наукового та організаційного комітету 71-го Конгресу хірургів Польщі, а також давньому другові, професору Білостоцького медичного університету Юрієві Лукашевичу за надану можливість взяти участь у навчанні під час Конгресу.

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023