Дев’ятимісячна дитина стала наймолодшим посмертним донором в Україні і врятувала життя п'ятирічної дівчинки

26 Вересня 2023, 09:08
Дев’ятимісячна дитина стала наймолодшим посмертним донором в Україні і врятувала життя п'ятирічної дівчинки 421
Дев’ятимісячна дитина стала наймолодшим посмертним донором в Україні і врятувала життя п'ятирічної дівчинки

У Львові п'ятирічній дівчинці пересадили нирку від дев'ятимісячної дитини.

П’ятирічна Сніжана кілька років жила завдяки щоденній процедурі перитонеального діалізу (коли обмін речовинами відбувається між кров’ю пацієнта та розчином для діалізу відбувається через спеціальний катетер в черевній порожнині). В 11 місяців їй діагностували гемолітико-уремічний синдром – стан, внаслідок якого у дівчинки розвинулася ниркова недостатність, повідомляє МОЗ України. 

Декілька днів тому дитина отримала другий шанс на довге життя без діалізу – у львівському Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі їй пересадили нирку від посмертного донора.

Як зазначають у МОЗ, донором для Сніжани стала 9-місячна дівчинка. Вона мала важке захворювання печінки і київські лікарі відчайдушно боролися за її життя, але врятувати не змогли. Коли у дитини констатували смерть мозку, її батьки дали згоду на забір органів. Єдина державна інформаційна система визначила, що Сніжана може стати реципієнткою – вона важила всього на кілька кілограмів більше за свою рятівницю.

З Києва органи доставили до Львова, де трансплант-команда провела пересадку. Сніжана почувається добре.

«Трансплантація від дитини дитині складніша, ніж така ж операція дорослим, адже діаметр судин дуже маленький. Йдеться про майже ювелірну роботу. Але нам все вдалося. Нирка запрацювала на операційному столі. Наша пацієнтка має всі шанси забути про діаліз, до того ж нирка ростиме разом з нею», – Роман Андруневич, керівник клініки дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки.

Команда МОЗ бажає Сніжані якнайшвидшого відновлення. Також у МОЗ висловлюють співчуття батькам маленької донорки й дякують їм за вчинок неймовірної сили у час найстрашнішої втрати.

Також у МОЗ зазначають, що протягом 2021-2023 років українські медики провели 111 органних пересадок дітям – трансплантована 81 нирка, 24 печінки та шість сердець. Трансплантація нирки Сніжані – третій випадок в Україні, коли донором стала дитина. На пересадку анатомічних матеріалів очікує 81 маленький пацієнт.

Нагадаємо, у липні цього року Україну сколихнула новина: вперше в країні зробили трансплантацію серця 6-річній дитині – Соломійці з Ковеля. Вона стала наймолодшою дитиною в Україні з донорським серцем. Донором для дівчинки та ще двох хлопчиків став чотирирічний Юрко з Рівного, у якого раптово стався крововилив у мозок.

 

Читайте також: Чути серцебиття рідного в грудях врятованої людини: як в Україні змінюється культура донорства

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023