Чи ефективний холодовий компрес при синдромі сухого ока

23 Вересня 2023, 16:38
Сухість очей 365
Сухість очей

Багато годин поспіль перед екраном ноутбука, кондиціонери, сухе й забруднене повітря і навіть гормональний дисбаланс – причин сухості очей може бути багато. Як і способів із цим боротися. Один з найбільш популярних «народних» методів – прикласти до втомлених очей щось холодненьке, як-от кубики льоду, заморожені продукти, охолоджені чайні ложки тощо.

Проте це не просто не допомагає, а й може погіршити ваш стан. Адже холод спричиняє спазм судин – повідомляє платформа «Бережи себе» в телеграмі. 

Це точно не сприятиме виділенню слізної рідини, а саме цього бракує очам за такого стану. До того ж переохолодження може призвести до закупорки слізних каналів. Таким чином сухість тільки буде посилюватись.

Через що виникає сухість ока?

Зменшення природного зволоження ока може статись через багато причин. Це і сухе повітря в приміщенні, і тривалий час перед екранами гаджетів, і приймання деяких ліків. Варто зважати, що часто сухість ока є одним із симптомів іншого захворювання, яке може мати гормональну природу і не тільки.

Як собі допомогти?

Для початку треба з’ясувати, чи пов’язана сухість очей із іншими загрозливими для вашого організму станами. Для цього зверніться до сімейного лікаря або лікарки та до офтальмолога/ині.

Серед загальних рекомендацій:

  • пийте багато рідини;
  • якщо ви носите лінзи, чітко дотримуйтеся правил користування ними;
  • офтальмолог/иня може рекомендувати зволожувальні краплі;
  • захищайте очі від пилу, сонця та інших зовнішніх факторів;
  • збалансовано харчуйтеся, додайте у раціон продукти, багаті на Омега-3 жирні кислоти;
  • якщо працюєте за комп’ютером, робіть вправи 20 на 20 — кожні 20 хвилин дивіться у далечінь принаймні протягом 20 секунд;
  • намагайтеся більше кліпати очима — це сприятиме нормальному розподілу слізної рідини.

 

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023