Рівненщина та Херсонщина – лідери з «наздоганяючої» вакцинації проти кору

21 Вересня 2023, 17:18
Кампанія з «наздоганяючої» вакцинації 1231
Кампанія з «наздоганяючої» вакцинації

У межах «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору проведено 104 121 щеплення (39,7% запланованих). За даними Центру громадського здоров’я, який є відповідальним за проведення кампанії, першу дозу вакцини отримали 49 926 дітей віком від 2 до 17 років, другу – 54 195 дітей віком від 7 до 17 років.

Найактивніше батьки роблять щеплення дітям від 2 до 6 років (52,8% плану). Найбільше щеплень минулого тижня провели у Києві, Херсонській, Житомирській, Рівненській та Полтавській областях. Найменше – в Черкаській, Івано-Франківській, Сумській, Вінницькій, Чернігівській  областях – повідомляє МОЗ України

Крім того, за тиждень щеплено 383 дитини з-поміж внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Найбільшу кількість ВПО щеплено у Полтавській, Одеській та Київській областях.

Читайте також:  Понад 260 тисяч дітей в Україні не мають планових щеплень від кору

Вакцинацію проти кору можна пройти у пунктах щеплень, у закладах первинної медико-санітарної допомоги, а в деяких регіональних центрах та великих містах – у дитячих точках ЮНІСЕФ «Спільно». Організовані дитячі колективи, віддалені громади, в яких немає пунктів щеплень, а також батьки маломобільних дітей можуть викликати мобільну бригаду для вакцинації дітей від кору до себе. У межах «наздоганяючої» кампанії з вакцинації проти кору дітей, які пропустили планові щеплення, в Україні сформовано 312 мобільних бригад. Упродовж тижня до проведення щеплень КПК було залучено 66.

Читайте такожДе краще вакцинувати дитину проти кору

Нагадаємо, для повного захисту дітям потрібні дві дози вакцини від кору, краснухи та паротиту (КПК) в 1 рік (перше щеплення) та в 6 років (друге щеплення). Якщо дитина з якоїсь причини пропустила перше чи друге щеплення, їх потрібно наздогнати якнайшвидше. Якщо вона старша 7 років та не має жодної дози вакцини, їй потрібно зробити два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць.  

Дізнатися адресу найближчого пункту щеплення можна за телефоном контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19. Якщо ви хочете викликати мобільну бригаду додому, до закладу освіти або до віддаленої громади, зателефонуйте до контакт-центру МОЗ, там ви можете дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації, зв’язатися з ним та залишити заявку на приїзд бригади з вакцинації.

 
Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром