У Любомльському ТМО створюють реабілітаційний центр: розпочали ремонт приміщення

21 Вересня 2023, 10:19
Ремонтують приміщення під реабілітаційний центр 4206
Ремонтують приміщення під реабілітаційний центр

Минулого тижня розпочався ремонт приміщення старого корпусу терапевтичного відділення Любомльського ТМО під майбутній реабілітаційний центр.

Про це журналістам Район. Медицина розповіли у Любомльському ТМО.

«У зв’язку з вимогою часу, повномасштабними воєнними діями, які маємо в нашій країні більш ніж півтора року, відтак – збільшенням кількості військових, які потребують повноцінної комплексної реабілітації, виникла потреба створення закладу, який би спеціалізувався на наданні такої реабілітаційної допомоги. Окрім того, щоразу збільшується кількість хворих з інсультами, маємо хворих, які потребують паліативної допомоги. Ці люди також потребують відновлення. Тож ідея створення реабілітаційного центру на базі Любомльського ТМО назріла давно», – зазначає генеральний директор медзакладу Володимир Дибель.

Також, зважаючи на те, що Любомльське ТМО визначили як кластерну лікарню у спроможній мережі медзакладів Волині, а однією із вимог Міністерства охорони здоров’я до кластерних лікарень є наявність реабілітаційного відділення, виникла нагальна потреба для створення такого центру.

Створити сучасний реабілітаційний центр з усіма необхідними послугами та видами допомоги вирішили на базі старого приміщення терапевтичного корпусу, який знаходиться у Любомлі по вулиці Незалежності, оскільки такий варіант став найбільш оптимальним.

«Початково ми до нового року, як того вимагає МОЗ, відкриємо реабілітаційне відділення на 20 ліжок у приміщенні ТМО. Однак цих потужностей буде надто мало, аби надати комплексну повноцінну реабілітаційну допомогу бійцям, які вже повернулись з війни з різними пораненнями, потребують протезування, психологічної допомоги, та тим військовослужбовцям, котрі будуть повертатися з війни. Для цього потрібно мати приміщення, яке відповідало б вимогами доступності, стандартам, вимогам державно-будівельних норм. Наразі ми найперше взялися перекривати дах корпусу терапевтичного відділення, аби мати можливість надалі приступити до капітальної реконструкції приміщення», – зазначив Володимир Дибель.

Тендер на виконання робіт із перекриття даху виграла будівельна фірма «Житлобуд-2» з міста Луцька. А кошти для цього (близько 7 мільйонів гривень) виділили із обласного бюджету.

Виконроб будівельної фірми Микола Корольчук зазначає, що в межах робіт планують замінити усю шатрову покрівлю (площа – 1,5 тисячі квадратних метрів), утеплити горище, встановити водостоки, підшити карнизи, встановити блискавкозахист та вогнезахист.

Якщо погодні умови будуть сприятливими, то роботи планують завершити до грудня цього року.

Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023