Медиків волинської «екстренки» в Польщі вчили надавати допомогу в умовах бойових дій
Упродовж 5 днів медичні працівники КП «ВОЦЕМДМК», а саме лікарі з медицини невідкладних станів Лілія Лисик, Марія Букало та фельдшери з медицини невідкладних станів Наталія Гомон, Вікторія Винарська проходили курс «Battlefield medicine» у Польщі.
На цьому курсі вони поглиблювали знання та відпрацьовували навички за курсами BLS (Базова підтримка життєдіяльності), EPALS (Розширені реанімаційні заходи у дітей), ALS (Розширені реанімаційні заходи), TCCC (Тактична бойова допомога пораненим) – повідомляє Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у фейсбуці.
Було відпрацьовано алгоритми дій при відкритих ранах грудної клітки, пневмотораксі, травматичних ампутаціях, зупинках кровотеч, лікування опіків тощо.
Окрім знань і навичок при невідкладних станах, учасниці прослухали курс із першої психологічної допомоги та психологічної самодопомоги, що дасть можливість не лише рятувати інших, а й піклуватися про власне ментальне здоров’я.
«Висловлюємо щиру подяку МОЗ України, ДЗ «УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України» за підтримку та навчання» – пишуть у центрі.
Нагадаємо, у Республіці Польща розпочалися навчання із надання екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій для українських медикинь, що працюють у системі «екстренки». У межах навчань, які триватимуть до жовтня, передбачені три сесії тренінгів для трьох груп фахівців. Загалом у тренінгах візьме участь 90 медикинь.
Читайте також: Українські медики «екстренки» пройдуть навчання у Польщі