Як правильно користуватися кондиціонером у спеку: роз'яснення рівненської лікарки

18 Серпня 2023, 12:49
Як правильно користуватися кондиціонером у спеку: роз'яснення рівненської лікарки 429
Як правильно користуватися кондиціонером у спеку: роз'яснення рівненської лікарки

Влітку перебувати у приміщенні з увімкненим кондиціонером безпечно, однак за певних умов є ризик застудитися або навіть захворіти на пневмонію. 

Про це 17 серпня в етері «Суспільне. Спротив» розповіла сімейна лікарка, терапевтка з Рівного Ольга Матвієнко

За її словами, потік кондиціонованого повітря не повинен бути занадто холодним, аби різниця між температурою зовні і всередині приміщення не була занадто великою.

Шкода чи користь кондиціонера

«Перебувати у кімнаті, де увімкнений кондиціонер, можна і треба, але ви не повинні відчувати різкого перепаду температур у порівнянні з вулицею. Тобто якщо на дворі понад 30 градусів, а в приміщенні — 16 чи 18, то це великий стрес для організму. Людині необхідний плавний перехід, який допоможе організму швидше адаптуватись. Я раджу спочатку охолодити кімнату, а потім вимкнути кондиціонер перед тим, як безпосередньо заходити туди», – зазначає лікарка.

Також Ольга Матвієнко наголошує на важливості того, щоб людина не перебувала під прямим потоком холодного повітря, оскільки існує ризик захворіти. Це може бути і застуда, і гострі респіраторні захворювання, і пневмонії. 

«Влітку дуже часто зустрічаємо тих, хто після перебування під кондиціонером захворіли на пневмонію. Тому потрібно бути дуже обережними», каже терапевтка.

Як вберегтись від спеки

Лікарка радить насамперед вживати достатню кількість рідини. Немає визначених норм, скільки повинна людина пити в день, тут необхідно орієнтуватись на власні потреби. Скільки хочеться, стільки і варто пити. Особливо потрібно слідкувати за водним балансом тим людям, які хворіють на цукровий діабет, гіпертонічні хвороби, мають ожиріння. Їм також варто звертати увагу за пульсом, артеріальним тиском.

У спекотні дні важливо:

  • менше перебувати на сонці у гарячі години — це з 10:00 до 16:00;
  • шукати затінки, прохолодні місця;
  • не перегріватися, аби не отримати тепловий і сонячний удар.

Якщо ж людина отримала сонячний або тепловий удар, необхідно допомогти їй переміститись у більш прохолодне місце, зняти верхній одяг, розстебнути ґудзик, тісні ремені, дати доступ до свіжого повітря, по можливості увімкнути кондиціонер або відкрити вікно, напоїти водою або прохолодними напоями. У таких випадках не варто звертати увагу на чай, каву.

Читайте також: В Україну наближається спека до +37 градусів: що робити, щоб уникнути впливу сонця на здоров'я

Як пережити спеку: корисні поради для здоров'я

Чотири факти, які варто знати про вживання алкоголю у спеку

Коментар
20/09/2024 Четвер
19.09.2024