У Мукачівській лікарні вперше зробили лапароскопічне ушивання перфоративної виразки шлунка

08 Серпня 2023, 09:57
У Мукачівській лікарні вперше зробили лапароскопічне ушивання перфоративної виразки шлунка 649
У Мукачівській лікарні вперше зробили лапароскопічне ушивання перфоративної виразки шлунка

У мукачівській лікарні Святого Мартина лікарі-хірурги вперше прооперували пацієнта з перфоративною виразкою шлунка за допомогою лапароскопії.

Перфоративна виразка шлунка або дванадцятипалої кишки – це порушення цілісності стінки шлунка або кишки з витіканням його вмісту до вільної черевної порожнини через саму виразку, повідомляють у медзакладі. 

Проведення лапароскопічного втручання в хірургії такої виразки потребує висококваліфікованої підготовки. Раніше виконувалося традиційне ушивання, яке проводилося із великим розрізом черевної стінки та накладанням значної кількості швів. Ушивання перфоративної виразки шлунка лапароскопічним методом, крім косметичних переваг перед традиційним операційним втручанням, має низку інших переваг - мінімізується травматичність, зменшується больовий синдром у післяопераційному періоді, швидко відновлюються функції травного каналу та скорочується термін стаціонарного лікування пацієнта.

Наголошуємо, що у більшості випадків перфорація виникає через виразкову хворобу та потребує невідкладного оперативного лікування. Саме тому, при перших проявах різкого болю важливо звернутися за допомогою до фахівців. Вчасне звернення допоможе уникнути важких ускладнень та врятувати життя.

Операцію провели: лікар-хірург Юрій Марущак, асистенти лікар-хірург Володимир Дзерин та лікар-інтерн Роман Левчук, лікар-анестезіолог Остап-Степан Петрів.

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром