У Центрі громадського здоров'я порадили, як мамі збільшити кількість грудного молока

07 Серпня 2023, 15:53
Грудне вигодовування 705
Грудне вигодовування

Грудне вигодовування передбачає тісний контакт мами та дитини. Мамі потрібно навчитись правильно прикладати дитину до грудей, щоб подальший процес грудного вигодовування був приємним, безболісним, а дитина могла ефективно засмоктувати молоко. Та інколи трапляється так, що грудного молока не вистачає.

Як визначити, що дитині не вистачає молока та як збільшити його кількість – у порадах від Центру громадського здоров'я.

Найперше фахівці радять орієнтуйтесь на набір ваги дитиною. Відразу після пологів, малюк втрачає вагу, а впродовж наступних двох тижнів відновлює її. Якщо цього не відбувається – зверніться до спеціаліста.

Друге, на що звернути увагу – кількість брудних підгузків. Якщо дитина отримує недостатньо молока, у неї буде менше випорожнень, а значить – менше брудних підгузків. Помітили це - варто звернутись до педіатра за консультацією.

Що ви можете зробити у випадку нестачі молока?

  • зверніться до медпрацівника або спеціалістки з грудного вигодовування, щоб перевірити правильність прикладання дитини до грудей. Це одна з найпоширеніших проблем, яку складно виправити самостійно.

  • не давайте дитині молочні суміші з пляшечок, поки грудне вигодовування не налагодиться.

  • годуйте дитину за вимогою, а не за графіком. Кожного разу варто пропонувати дві груді та збільшити контакт шкіра до шкіри.

  • зціджуйте молоко після годування, щоб наступного разу молока було більше

  • обов’язково організовуйте собі відпочинок та режим харчування. Хоча це і складно з маленькою дитиною, але намагайтеся більше спати. Звертайтесь за допомогою до близьких, щоб мати можливість відпочити чи подрімати. Дозволяйте собі послухати заспокійливу музику, згадайте про свої хобі.

  • харчування має бути повноцінним – овочі, фрукти, каші, молочні продукти, риба, горіхи, м'ясо. Можна навіть випити кави, але не більше одного-двох горняток на день.

  • на вироблення грудного молока впливає кількість рідини, яку ви вживаєте. Це мають бути різноманітні теплі напої – вода, чай, відвари тощо.

Якщо хвилюєтесь стосовно нестачі грудного молока та прагнете збільшити його кількість, вчасно звертайтесь за кваліфікованою допомогою до лікарів та консультантів з грудного вигодовування. І тоді грудне вигодовування стане незабутнім моментом у вашому спілкуванні з малюком.

Читайте також: Грудне вигодовування на роботі: чому це важливо

Чи впливає стрес на грудне вигодовування: міфи і факти

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024