У МОЗ нагадали, як українцям, постраждалим від війни, виїхати на лікування та реабілітацію за кордон

06 Серпня 2023, 11:32
Лікування за кордоном 874
Лікування за кордоном

Від перших днів повномасштабної війни росії проти України Міністерство охорони здоров’я разом із Єврокомісією та міжнародними партнерами організовують евакуаційні рейси для українців, які постраждали внаслідок збройної агресії росії.

Загалом цього тижня було евакуйовано 33 громадян України, йдеться на сайті МОЗ. 

Пацієнтів евакуювали за активного сприяння обласних військових адміністрацій і медзакладів, за підтримки Державної прикордонної служби України та Державної міграційної служби України. 

Для подальшого лікування та реабілітації пацієнтів направили до клінік  Литви та Австрії. У групі є громадяни з мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами. 

Зазначимо, що евакуюють дорослих і дітей, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. За потреби їх супроводжують родичі або близькі — враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді. 

Евакуація проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Такі «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ. Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

Загалом від початку війни завдяки співпраці МОЗ та партнерів вже евакуйовано близько 4 000 постраждалих українців. 

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024