Чи може пацієнт, перебуваючи у стаціонарі, отримати відшкодування за програмою «Доступні ліки», які купує

Якщо пацієнту доводиться купувати за власний кошт препарати, що входять до Національного переліку лікарських засобів, тоді він може повернути кошти, витрачені на ліки.
Про це розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак під час прямої телефонної лінії, повідомляють Район.Медицина у Нацслужбі здоров'я.
За її словами, відшкодування за ліки держава здійснює за програмою реімбурсації «Доступні ліки». Якщо у пацієнта є хронічне захворювання – наприклад, серцево-судинне, цукровий діабет другого типу, інсулінозалежний цукровий діабет, хвороба Паркінсона, психологічні розлади та низка інших – то йому необхідно уточнити у сімейного лікаря, чи бачить він ознаки того, що він можете бути учасником програми «Доступні ліки».
За підтвердження умов участі пацієнта в згаданій програмі, надалі лікар виписує йому електронний рецепт на препарати, які входять у її перелік. Якщо, наприклад, пацієнт хворіє на діабет І чи ІІ типу, у нього повинен бути складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де він призначає тип і дозування препаратів або інсуліну та вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Те ж саме стосується хронічних захворювань щитоподібної залози. Електронний рецепт пацієнт можете отримати в ендокринолога (якщо первинний – то тільки у нього) або у свого сімейного лікаря.
Читайте також: Чи можна отримати безкоштовну медичну допомогу, якщо сімейний лікар виїхав за межі України та не обслуговує
Важливо, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Ліки за електронним рецептом ви можете отримати безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках, законтрактованих із НСЗУ. Перелік цих аптек є на сайті НСЗУ на мапі*.
Якщо пацієнту доводиться купувати за власний кошт препарати, що входять до Національного переліку лікарських засобів, тоді треба залишити скаргу на телефон НСЗУ за номером 16-77 із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, щоб у НСЗУ зафіксували і звернулися до головного лікаря цього закладу стосовно неправомірності дій лікарні.
Але також важливим є те, що до переліку препаратів, якими забезпечують, до прикладу, пацієнтів із цукровим діабетом, за програмою «Доступні ліки» не входять глюкометри, тест-смужки для вимірювання цукру, інсулінові шприци, голки та медичні препарати, які не включені до Переліку. Тому в цьому питанні необхідно розібратися детально, аби зрозуміти, що саме було придбано за ваш кошт.
Якщо у пацієнта немає договору з лікарем у місті, де він проходить лікування або тимчасово проживає, пацієнту щодо договору турбуватися не варто, адже стаціонарне лікування не залежить від того, чи має він договір із лікарем у місці, де лікується та тимчасово проживає, чи не має.
Лікування безкоштовне в рамках договору закладу з Національною службою здоров'я України.
За словами Наталії Гусак, у Нацслужбі здоров'я були скарги на те, що пацієнтам доводилось купувати за власний кошт ліки, які передбачені за програмою «Доступні ліки», і там мають прецеденти, коли пацієнт, витрачаючи власні кошти на придбання препаратів для стаціонарного лікування, які державою включені до переліку програми «Доступні ліки», після втручання НСЗУ отримав відшкодування від надавачів.
В таких випадках пацієнтам варто зберігати всі чеки, це в подальшому допоможе йому отримати повернення коштів. Тож пацієнту необхідно залишити скаргу за номером телефону 16-77, щоб НСЗУ могла звернутися до керівництва даної лікарні з питаннями неправомірності дій та відшкодування коштів пацієнту.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром