У Львові лікарі врятували підлітка з важким кульовим пораненням у грудну клітину

21 Липня 2023, 09:46
У Львові врятували підлітка з важким кульовим пораненням у грудну клітину 412
У Львові врятували підлітка з важким кульовим пораненням у грудну клітину

У львівській лікарні Святого Мартина хірурги врятували підлітка, якому однокласник вистрелив з рушниці у груди. Серце дитини з важким кульовим пораненням зупинялося кілька разів. Коли заледве живого хлопчика доправили до Лікарні Святого Миколая, свої зусилля задля його спасіння об’єднали хірурги та реаніматологи двох лікарень: дитячої і дорослої.

Про це пише Перше медичне об'єднання Львова.

Вогнепальне поранення 14-річний львів’янин Дмитро отримав у гостях в однокласника. У того вдома була батькова помпова рушниця. Підлітки вирішили роздивитися зброю і та ненароком вистрілила. Куля влучила прямо в грудну клітку Дмитра. Пробила ділянку від ключиці до верхівки правої легені. Юнак втратив два літри крові. Показники тиску критично впали. У швидкій серце Дмитра кілька разів зупиняється.

У такому критичному стані хлопця доправляють до Лікарні Св. Миколая. Часу для порятунку - обмаль. А стан хлопця настільки важкий, що не дозволяє везти його в операційну. Тож лікарі блискавично ухвалюють рішення оперувати просто в реанімації і об’єднують зусилля. Разом працюють провідні спеціалісти одразу з двох медзакладів Першого медоб’єднання Львова. Зокрема, Галина Курило – хірургиня з дитячої лікарні та Юрій Король – торакальний хірург Лікарні Святого Пантелеймона.

Всю ніч лікарі намагаються вибороти у смерті юне життя. Хірурги зупиняють критичну кровотечу. Відрізають розірвану кулею частину правої легені та видаляють осколки з решти органу. Водночас анестезіологи переливають кров. Спільними зусиллями лікарям таки вдається стабілізувати стан Дмитра. Наступні три тижні він пробуде в реанімації під наглядом спеціалістів відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Зокрема, завідувача Яреми Безніска та анестезіолога Дениса Суркова.

 

Коли загроза життю минає, хлопця переводять у відділення хірургії. Аби видалити з рани мертві тканини та дрібні осколки кулі, юнака ще кілька разів оперують. Загалом львівські хірурги провели чотири оперативні втручання. Нині Дмитро проходить реабілітацію. З фізичним терапевтом Сергієм Худою відновлює праву руку, яка після поранення майже не функціонувала. До підлітка повертаються сили, а рана в грудній клітці швидко загоюється.

Дмитро мріє повернутися до спорту. Просто в палату батьки принесли синові футбольний м’яч  та форму. Це надихає хлопця докладати максимум зусиль, аби якнайшвидше відновитись і знову займатися футболом.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024