Понад пів тисячі безоплатних медичних послуг: як у Маневичах організували «Територію здоров'я»

30 Червня 2023, 13:09
У Маневичах організували «Територію здоров'я» 423
У Маневичах організували «Територію здоров'я»

Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжує залучати краян на «Територію здоров’я».

 Ці виїзні активності, ініційовані головною державною санітарною лікаркою Волині Наталією Янко, дозволяють надати більшій кількості людей якісні медичні послуги,  зорієнтувати їх на здоровий спосіб життя, пише Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб. 

У День Конституції України «Територією здоров’я» і безоплатної медичної допомоги для всіх охочих став центр Маневичів.

Із державним святом мешканців громади привітала Наталія Янко. Вона наголосила, що нині турбота про здоров’я – це теж допомога Збройним Силам і внесок в Перемогу України. Профілактика хвороб допомагає зменшити навантаження на медичну систему країни, а контроль стану здоров’я та регулярні обстеження дозволяють вчасно виявити і зреагувати на загрозливі симптоми. 

Тому важливо стежити за рівнем холестерину, кров’яного тиску та цукру в крові – це дієві методи у профілактиці неінфекційних захворювань. Правильне харчування, контроль своєї ваги, відмова від шкідливих звичок – усе це покращує самопочуття і додає сил. А завдяки щепленням зміцнюється імунітет людини.

Головна державна санітарна лікарка області детально розповіла про всі послуги, доступні на «Території здоров’я», запросила маневичан скористатися нагодою попіклуватися про себе і своїх близьких. Проконсультуватися з сімейними лікарями, перевірити стан родимок і пігментних плям, зробити швидкі тести на гепатит В, С, ВІЛ/СНІД та COVID-19, а також відвідати вакцинальний автобус і отримати щеплення, передбачені національним календарем та проти коронавірусної хвороби.

Наталія Янко подякувала голові Маневицької громади Олександру Гаврилюку, який підтримав і посприяв проведенню «Території здоров’я». Із реалізацією виїзної активності також допомогли фахівці Маневицького відділення центру контролю та профілактики хвороб,  керівники і медичні працівники центру первинної медично-санітарної допомоги та багатопрофільної лікарні (поліклінічного відділення).

Волинська організація Товариства Червоного Хреста України стала стратегічним партнером у проведенні «Території здоров’я».

Завдяки спільним зусиллям цього дня було надано близько півтисячі безоплатних медичних послуг. Зокрема, 142 людини отримали консультації в сімейних лікарів, виміряли артеріальний тиск. У 56 людей він виявився підвищеним, тому їм надано відповідні рекомендації.

Понад півсотні маневичан зробили швидкі тести на гепатит В, С, а також ВІЛ/СНІД, всі результати негативні. Рівень цукру крові перевірили 62 людини, одинадцятьом, в котрих він перевищував норму, рекомендували пройти додаткові обстеження й консультації.

Також відвідувачі «Території здоров’я» зробили щеплення від дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи та COVID-19.

Дерматологічний скринінг (огляд дерматолога і обстеження родимок ) зробили 45 людей, п’ятьох скерували на дообстеження.

Наймолодші маневичани із захопленням долучилися до майстер-класу з миття рук, активностей про здоровий спосіб життя. Також вони малювали, ліпили та конструювали забавки під час заходів з метою покращення емоційного стану та зниження рівня стресу.

Разом із фахівцями товариства Червоного Хреста діти й дорослі вчилися надавати домедичну  допомогу (серцево-легенева реанімація, непрохідність дихальних шляхів).

 

Фото - Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, Маневицької селищної ради

 

Коментар
25/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024