Ніякого ніфуроксазиду: при кишкових інфекціях та діареї рекомендується лише рясне пиття, – лікар
З початком спекотної погоди респіраторні інфекції зустрічаються вже не так часто, однак пальму першості переймають кишкові, з діареєю та блювотою.
Як діяти – роз'яснює у фейсбук-спільноті «Доказові батьки» лікар-алерголог Дмитро Муштин.
Як радить лікар, основне лікування – поповнення втрат рідини. При легкому зневодненні використовують розчини для регідратації (Хумана електроліт, Іоніка, Регідрон Оптім)
У крайньому разі готуєте самостійно: 1 чайна ложка солі без гірки + 6 чайних ложок цукру без гірки на 1 літр кип’яченої води.⠀
Необхідно давати дитині рідину часто маленькими порціями, по 1-2 чайній ложці кожні кілька хвилин, з поступовим збільшенням кількості в міру переносимості, більший об'єм рідини може спровокувати блювання. Не варто використовувати солодкі та газовані напої, чай та каву.
Загальне правило говорить: давайте стільки рідини, скільки дитина або дорослий хоче випити, аж до припинення діареї. Як керівництво до дії — після кожного рідкого стільця давайте:
- дітям молодше 2 років: 50-100 мл (від чверті до половини великої чашки) рідини;
- дітям від 2 до 10 років: 100-200 мл (від половини до повної великої чашки);
- дітям старшого віку і дорослим: стільки рідини, скільки їм хочеться.
Дітей на грудному вигодовуванні варто продовжити годувати грудним молоком й пропонувати якомога частіше.
Коли блювота припинитися, можна запропонувати дитині поїсти: нежирне м’ясо, йогурт, фрукти та овочі. Дотримання суворої дієти не потрібне.
Для полегшення самопочуття та зниження температури можна використовувати парацетамол та ібупрофен у дозуванні згідно з вагою.
Лікар зазначає, що сорбенти та пробіотики суттєво не впливають на перебіг захворювання; антибіотики в більшості випадків взагалі не рекомендовано. При вираженій блювоті лікар може порекомендувати ліки на основі ондансетрону.
Також лікар вказує на те, що в цих рекомендаціях немає ніфуроксазиду, оскільки його дієвість є недоведеною.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром