Чи справді добавка Омега-3 є профілактикою хвороб серця

26 Травня 2023, 12:47
Чи справді добавка Омега-3 є профілактикою хвороб серця 457
Чи справді добавка Омега-3 є профілактикою хвороб серця

Риб’ячий жир або Омега-3 не один десяток років вважають панацеєю від різних станів. Корисно для уваги, пам'яті, профілактики хвороб серця, діабету, раку тощо. 

Чи дійсно це так? З'ясовують фахівці онлайн-платформи «Бережи себе».

Омега-3 — це ненасичена жирна кислота. Також існують Омега-9 та Омега-6. Бум у використанні їх як добавок стався після досліджень, які показали, що Омега-3 має протизапальний ефект. Напротивагу — Омега-6 сприяє запаленню. А оскільки запалення часто є тригером багатьох хвороб, план дій був зрозумілий — треба приймати більше Омега-3. Ніби логічно, проте не все так просто.

Річ у тім, що збалансоване харчування для людей, які не мають факторів ризику, покриває всі потреби організму. Метааналіз 79 досліджень показав, що добавка Омега-3 має таку ж ефективність, як і плацебо. Зокрема, не зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Подібні висновки надала й Американська асоціація серця. Добавки дійсно можуть бути помічними для людей із груп ризику. Але тільки за призначенням лікаря/ки, який/яка знає історію хвороби пацієнта/ки. 

Серед природних джерел Омега-3:
— жирна риба, як-от тунець, скумбрія, оселедець, сардини, лосось тощо;
— волоські горіхи, насіння льону, чіа, кунжуту;
— соєві боби, лляна олія тощо.

А от основне джерело Омега-6 — соняшникову олію — можна замінити на оливкову.

Пам’ятай, що жодні добавки не зможуть бути такими ж ефективними для профілактики хвороб як здорове харчування. Щобільше, у деяких випадках вони можуть нашкодити.

Є дослідження, що Омега-3 в капсулах може містити окиснені жири. Це стається через недотримання умов зберігання. Ніколи не знаєш, який шлях пройшла баночка з БАДом, перш ніж потрапила до твоїх рук. Окиснені жири дуже небезпечні для клітин, зокрема шлунку. Це може призвести до того ж таки запального процесу, з яким Омега-3 покликана боротися.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024