У Луцьку «Територію здоров’я» відвідали майже 600 людей

26 Травня 2023, 09:48
У Луцьку «Територію здоров’я» відвідали майже 600 людей 559
У Луцьку «Територію здоров’я» відвідали майже 600 людей

В рамках Європейський Тиждень громадського здоров’я Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжує виїзні заходи в області.

Новою локацією став Луцький національний технічний  університет, йдеться на сайті Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб. 

За підтримки і особистої участі ректорки ЛНТУ Ірини Вахович навчальний заклад на цей день перетворився на «Територію здоров’я» та радо приймав всіх охочих покращити своє здоров’я та тих, хто вирішив «бустернути свою стійкість». Захід відбувся за активної участі начальника управління охорони здоров’я обласної держадміністрації Юрія Легкодуха.

Головна державна санітарна лікарка області Наталія Янко наголосила, що неінфекційні захворювання, такі як серцево-судинні захворювання, діабет, захворювання легень залишаються основною причиною втрати працездатності і передчасних смертей в Україні. 

Більшість цим хворобам можна запобігти – вчасно діагностувавши та почавши профілактику. Здорове харчування, фізична активність і відмова від тютюну та алкоголю, контролю рівня холестерину, кров’яного тиску та цукру в крові – це дієві методи у профілактиці неінфекційних захворювань. 

І не варто забувати, що саме щеплення найбільше допомагають імунізації. Вони стимулюють імунну відповідь, необхідну для подолання інфекційного збудника або його токсинів. Особливо зараз, в умовах викликів воєнного часу, не варто нехтувати можливістю пройти базовий скринінг та здати базові аналізи. 

Тому на виїзному заході особливу уваги приділяли саме профілактиці захворювань (визначення рівня глюкози у крові; вимірювання артеріального тиску; тестування на COVID-19; тестування на ВІЛ/СНІД, на гепатит В, С.).

Є у «Території здоров’я» і свій рекорд – це число відвідувачів, а саме близько 600 лучан (студенти та місцеві жителі) завітали на захід. І їм було надано 835 послуг. Всі ці послуги містяни отримали безкоштовно.

І звісно, всі охочі мали змогу «бустернути свою стійкість» та зробити щеплення від СOVID-19.

Товариство Червоного Хреста України та Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади стали стратегічними партнерами і допомогли з реалізацією виїзної активності.

Товариство Червоного Хреста України на «Території здоров’я» провели для всіх охочих навчання з надання домедичної  допомоги (серцево-легенева реанімація, непрохідність дихальних шляхів).  Та заходи для дітей з елементами творчості з метою покращення емоційного стану та зниження рівня стресу.

Читайте також: У Рівному відзначили Всеукраїнський тиждень громадського здоров'я

 

Коментар
28/05/2023 Неділя
28.05.2023
27.05.2023
26.05.2023