В Україні у медзакладах виписали понад мільйон електронних рецептів, – МОЗ

26 Травня 2023, 10:38
В Україні у медзакладах виписали понад мільйон електронних рецептів 651
В Україні у медзакладах виписали понад мільйон електронних рецептів

З моменту впровадження електронних рецептів їх виписано вже більш як мільйон.

Йдеться про е-рецепт на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт, зокрема: понад 850 тисяч е-рецептів на антибіотики, понад 120 тисяч е-рецептів на рецептурні лікарські засоби, понад 32 тисяч е-рецептів на наркотичні препарати, повідомляє МОЗ.

Усі ці групи препаратів і раніше були рецептурними, тож рецепт на них не є нововведенням, але вже майже рік працює цифровий інструмент – електронний рецепт.

Читайте також: Які ліки в аптеках можна купити без рецепта: повний перелік

Так, з серпня минулого року окрім паперового було впроваджено ще й електронний рецепт на антибіотики. Важливо, щоб саме лікар робив призначення таких препаратів, оскільки недоцільне та неправильне вживання антибіотиків може не тільки зашкодити людині, але й стимулює розвиток глобальної проблеми – антибіотикорезистентності, внаслідок чого бактерії набувають стійкості до антибіотиків. Через це інфекційні хвороби, які наразі швидко та без наслідків лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними.

Читайте також: Які ліки можна отримати за електронним рецептом

З листопада минулого року стало можливим придбати за електронним рецептом наркотичні препарати. Це нововведення полегшило доступ до таких ліків  людям, які потребують їх на постійній основі. Якщо раніше пацієнти чи їхні представники мали декілька разів на місяць відвідувати лікаря, щоби отримати рецепт на продовження курсу лікування, введення електронного рецепта на наркотичні препарати дало можливість надалі отримувати та продовжувати їх дію дистанційно.

Читайте також: Як отримати безкоштовні ліки під час війни: роз'яснення Нацслужби здоров'я

З квітня поточного року зʼявилася можливість придбавати всі рецептурні препарати за електронним рецептом. При цьому МОЗ не розширило перелік рецептурних препаратів – всі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна отримувати, скориставшись зручною формою – електронним рецептом.

На період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення бойових дій, а також на придбання ліків волонтерами для потреб медичного фронту.

Електронні інструменти – поширена практика в країнах Європейського Союзу, частиною якого прагне стати й Україна. 

Крім депаперизації, вони вирішують одну з наших найголовніших проблем - самолікування, а відповідальне ставлення до здоровʼя – ознака свідомого суспільства.

Читайте також: Сімейний лікар не може видавати е-направлення на обстеження, які призначив інший лікар, – НСЗУ

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром