В Охматдиті створять унікальний Центр реабілітації для дітей, які постраждали внаслідок війни

12 Травня 2023, 12:17
В Охматдиті створять унікальний Центр реабілітації для дітей, які постраждали внаслідок війни 527
В Охматдиті створять унікальний Центр реабілітації для дітей, які постраждали внаслідок війни

На базі лікарні «Охматдит» в Києві створять сучасний реабілітаційний центр зі стаціонарним відділенням. Діти з усієї України зможуть отримувати допомогу у стінах лікарні.

Реабілітаційний Центр стане унікальним, адже в Охматдиті, як найбільшій дитячій лікарні країни, під одним дахом зібрані найкращі різнопрофільні спеціалісти, які долучатимуться до лікування пацієнтів, що проходитимуть реабілітацію, йдеться на сторінці медичного закладу у фейсбуці

Внаслідок російської агресії, в Охматдиті перебувають діти з деокупованих територій; маленькі пацієнти, які пережили окупацію; діти з мінно-вибуховими, осколковими та кульовими пораненнями. Ці діти потребують довготривалої реабілітації та повинні перебувати під постійним наглядом професіоналів.

«На даний момент, відділення гострої реабілітації, яке в нас існує згідно сучасних технологічних стандартів, надає допомогу безпосередньо в тих відділеннях, де ці пацієнти проходять лікування з приводу основного діагнозу. Реалізація проєкту дозволить пацієнтам проходити ефективну реабілітацію у комфортних умовах, використовуючи сучасні доказові методи, що дозволить маленьким пацієнтам швидше відновлюватись та повертатись до повноцінного життя», – пояснює медичний директор Охматдиту Сергій Чернишук.

На прикладі пацієнтки Каті з Донецької області, медики пояснюють, наскільки важливо мати спеціальне стаціонарне відділення, щоб реабілітація від отриманих травм проходила більш ефективно.

Минув вже понад рік з того часу, як Катя втратила свою маму під час удару російської ракети по вокзалу у місті Краматорськ. 13-річна дівчинка тоді отримала важкі осколкові поранення обох ніг та спини.

Довгий період дівчинка лікувалась у відділенні ортопедії та травматології. З нею також займались реабілітологи та психологи. Коли настав момент виписки з відділення ортопедії, то виникла проблема в тому, що виписувати їх нікуди, бо будинку в них немає та вертатись в Донецьку область небезпечно. 

Окрім того, дівчинці й досі потрібна довготривала реабілітація, але через те, що зараз стаціонару у відділенні гострої реабілітації в Охматдиті немає, то медики не могли їх поселити в лікарні. Створення центру реабілітації зі стаціонарним перебуванням дозволило б таким дітям як Катя, лишатись у лікарні та продовжувати реабілітацію.

Дізнавшись про потребу лікарні та пацієнтів, постраждалих від війни, Львівський Оборонний Кластер підтримав цю ініціативу.

«Планується реконструкція приміщень в старому корпусі лікарні, там створять можливість перебування в палаті двох людей – це буде одна дитина та родич із нею. Тут необхідно встановити сучасні ліжка, обладнати це приміщення таким чином, щоб пацієнт, у разі порушень рухового апарату, міг сам або за мінімальною допомогою сходити до туалету, помити руки», — зазначив завідувач відділення гострої реабілітації Павло Андрєєв.

Коментар
19/09/2024 Середа
18.09.2024
17.09.2024