Львівські хірурги зробили операцію на мозку чоловіка, коли він був у свідомості

05 Травня 2023, 13:53
Львівські хірурги зробили операцію на мозку чоловіка, коли він був у свідомості 767
Львівські хірурги зробили операцію на мозку чоловіка, коли він був у свідомості

У Львові здійснили операцію на мозку 28-річному у новій методиці — Awake craniotomy. 

Це — операція на мозку із пробудженням пацієнта. Про це повідомляє «Суспільне»

28-річний житель Львівщини звернувся до медиків зі скаргами на головний біль. Також він втрачав свідомість, в нього були судоми та порушення рухів у правих руці та нозі, а напади призводили до тимчасової втрати мовлення.

Після обстеження лікарі виявили причину — 5-сантиметрова пухлина у лобній частці головного мозку. Вона перетискала ділянки, що відповідають за рухи та мовлення.

«Ця пухлина в чоловіка вже вдруге. П'ять років тому його вже оперували. З'явилися ознаки того, що вона відновилась і вже були ризики втратити важливі для організму функції», — розповідає заступниця гендиректора з анестезіологічної служби Наталія Матолінець.

Лікарі вирішили прооперувати пацієнта методом Awake craniotomy — оперативне втручання із пробудження. Перед безпосереднім видаленням пухлини анестезіологи вивели чоловіка з наркозу і під час основної частини операції він перебував у свідомості. Аби лікарі могли контролювати здатність пацієнта говорити, рухати руками і ногами.

«За рахунок цих методів утвір видаляється безпечно, не пошкодивши важливі зони мозку, які відповідають за мовлення та рухову активність», — говорить завідувач відділення нейрохірургії та неврології Юрій Флис.

Операція тривала 6 годин та минула успішно. Лікарі видалили пухлину та не пошкодили важливі ділянки мозку.

«Пацієнт вільно говорить і рухається та дуже тішиться цьому», — додають медики.

Чоловіка вже виписали із лікарні.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024