Сезонна алергія: лікарка Любомльського ТМО розповіла про основні симптоми та що робити

27 Квітня 2023, 10:34
Сезонна алергія: лікарка Любомльського ТМО розповіла про основні симптоми та що робити 601
Сезонна алергія: лікарка Любомльського ТМО розповіла про основні симптоми та що робити

Навесні з початком цвітіння дерев і рослин, у багатьох людей можуть виникати сезонні алергічні реакції. Це –поліноз (так у медицині називають сезонну алергію). Дехто не звертає уваги на алергічні прояви, аргументуючи це тим, що все минеться самостійно.

Але поліноз не такий нешкідливий, як може здатися. У деяких випадках він призводить до розвитку бронхіальної астми і навіть анафілактичного шоку. Тому не варто нехтувати лікуванням. Лікарка-терапевтка Любомльського ТМО Марія Воронецька розповідає, чому так відбувається та якою може бути профілактика.

Сезонна алергія здебільшого викликається пилком рослин і характеризується гострими запальними змінами в слизових оболонках, переважно дихальних шляхів та очей. Рослини починають квітнути з початку весни, а завершують в кінці осені. Середина квітня — це пора для цвітіння берези, вільхи, дуба, тополі, в’яза, верби, клена, ліщини, ясеня.

Будь-яка алергія є реакцією імунної системи на зовнішні подразники. Передумовами розвитку алергій можуть бути:

  • генетична схильність;
  • хронічні бронхолегеневі хвороби;
  • забруднення повітря;
  • пасивне куріння;
  • пліснява у приміщенні;
  • наявність інших видів алергій.

Сезонна алергія зазвичай проявляється по-різному, тож не завжди такі симптоми, як почервоніння очей та сльозотечу; нежить, чхання, свербіж та закладання носових ходів; задишку, труднощі при здійсненні видиху,  прискорене дихання, сухий та виснажливий кашель можуть бути ознаками ГРВІ чи застуди Ці симптоми є також характерними і для алергії!

Тому тим, у кого є схильність до алергій, варто пам’ятати, що під час полінозу температура тіла не підвищується, чхання буває багаторазовим та частим, з’являється свербіж у вухах, носі, горлі та ротовій порожнині. Період алергії триває зазвичай довше, ніж застуда чи грип.

Важливо! Якщо у вас з’явилися відповідні симптоми одразу звертайтеся до лікаря. 

Профілактичні заходи щодо попередження проявів полінозу: 

1. Зверніться до лікаря для діагностики типу алергії. Не займайтеся самолікуванням! Відповідні лікарські засоби може призначити лише спеціаліст.

2. Надягайте маску на вулиці. Вона захистить від частинок пилку, що виділяється під час цвітіння дерев. 

3. Обмежуйте прогулянки під час вітряної погоди. 

4. Після прогулянки змінюйте одяг, на якому можуть залишатися частинки пилку. 

5. Приймайте після вулиці душ — це допоможе змити пилок. Маєте домашніх тварин? Купайте їх частіше, особливо після прогулянки. 

6. У вітряну  погоду зачиняйте вікна в будинку. 

7. Частіше робіть вологе прибирання.

8. На період цвітіння рекомендовано не сушити одяг на свіжому повітрі чи у дворі. Пилок з дерев може потрапляти на нього. 

9. Уникайте будь-яких контактів з алергеном.

10. Не стійте поряд з курцем. Пасивне куріння сприяє виникненню алергії.

Алергію можна попередити та вчасно профілактувати, звернувшись до лікаря. Бережіть своє здоров’я, читайте більше про цвітіння рослин у вашому регіоні.  

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром