Як на Рівненщині дбають про ветеранів із втратою зору
Життя після втрати зору триває. У цьому переконані військові, які після поранення адаптуються до життя в нових умовах.
Про важливість не лише медичної, а й соціальної адаптації ветеранів із вадами зору йшлося під час зустрічі на Рівненщині за участю представників влади, громадських організацій, пише Рівненська ОВА.
Організатором зустрічі є громадська спілка «Сучасний погляд».
Команда тренерів наразі проводить на Рівненщині одне із занять реабілітаційно-відновлювального табору «Життя після війни». Його учасниками є 8 військових з різних куточків України, які втратили зір, захищаючи Україну. З хлопцями працюють фахівці, які навчають практичним навичкам у самообслуговуванні, роботі на комп`ютері, ознайомлюють з ходьбою із тростиною.
«На Рівненщині створений перший загальнодержавний Центр реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами. Це передовий заклад, який працює з медичними травмами. Але не менш важлива і психологічна реабілітація. Зокрема, наша область є пілотною, де майже у кожній громаді є соціальні менеджери. Це фахівці, які допомагають ветеранам війни та членам їх сімей. А на базі «Острозької академії» проводять навчання для таких фахівців», – зазначив Сергій Подолін.
Тим часом представники громадськості відзначають, що на Рівненщині створюють умови для безбар'єрного середовища, у тому числі для людей із вадами зору.
Інклюзивний простір має також обласна бібліотека, розповіла директорка закладу Валентина Ярощук. Після реконструкції великий акцент зроблений на безбар’єрності. Зокрема, облаштовані спеціальний ліфт, пандуси, передбачені елементи безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром