Чи правда, що всі ліки за електронним рецептом є безоплатними

13 Квітня 2023, 18:05
Чи правда, що всі ліки за електронним рецептом є безоплатними 1138
Чи правда, що всі ліки за електронним рецептом є безоплатними

Чимало пацієнтів багато років користуються програмою «Доступні ліки» та отримують певні препарати за е-рецептом безоплатно.

Зараз вони можуть помилково вважати, що всі ліки за електронним рецептом безоплатні. Це - неправда, роз'яснюють у Нацслужбі здоров'я. 

Відпуск рецептурних лікарських засобів за електронним рецептом не означає включення до програми «Доступні ліки». Тобто вартість ліків пацієнт оплачує самостійно.

Безоплатно за е-рецептом можна отримати ліки, які включені до програми реімбурсації (тобто за які аптекам кошти відшкодовує НСЗУ в межах Програми медичних гарантій). 

Нагадуємо, які саме це ліки:

  • «Доступні ліки» – препарати при серцево-судинних захворюваннях, діабеті другого типу, бронхіальній астмі, ХОЗЛ, нецукровому діабеті, розладах психіки та поведінки, епілепсії та хворобі Паркінсона;

  • інсулін;
  • імуносупресивні препарати.

У Нацслужбі також нагадують, що на сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 405 препаратів та ще 72 препарати інсуліну та дев'ять комбінованих лікарських засобів. Як дізнатись, які ж з них повністю безоплатні ми розповідали тут.

Читайте також: Е-рецепт з 1 квітня: у Helsi пояснили, чому це не страшно

Міф і правда про е-рецепти з 1 квітня: що каже МОЗ

 Сімейний лікар не може видавати е-направлення на обстеження, які призначив інший лікар, – НСЗУ

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024
18.06.2024