Чи правда, що всі ліки за електронним рецептом є безоплатними
Чимало пацієнтів багато років користуються програмою «Доступні ліки» та отримують певні препарати за е-рецептом безоплатно.
Зараз вони можуть помилково вважати, що всі ліки за електронним рецептом безоплатні. Це - неправда, роз'яснюють у Нацслужбі здоров'я.
Відпуск рецептурних лікарських засобів за електронним рецептом не означає включення до програми «Доступні ліки». Тобто вартість ліків пацієнт оплачує самостійно.
Безоплатно за е-рецептом можна отримати ліки, які включені до програми реімбурсації (тобто за які аптекам кошти відшкодовує НСЗУ в межах Програми медичних гарантій).
Нагадуємо, які саме це ліки:
-
«Доступні ліки» – препарати при серцево-судинних захворюваннях, діабеті другого типу, бронхіальній астмі, ХОЗЛ, нецукровому діабеті, розладах психіки та поведінки, епілепсії та хворобі Паркінсона;
- інсулін;
- імуносупресивні препарати.
У Нацслужбі також нагадують, що на сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 405 препаратів та ще 72 препарати інсуліну та дев'ять комбінованих лікарських засобів. Як дізнатись, які ж з них повністю безоплатні ми розповідали тут.
Читайте також: Е-рецепт з 1 квітня: у Helsi пояснили, чому це не страшно
Міф і правда про е-рецепти з 1 квітня: що каже МОЗ
Сімейний лікар не може видавати е-направлення на обстеження, які призначив інший лікар, – НСЗУ
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром