Новий підвид «Омікрону» XBB.1.5 – виявили у 13 областях, – Центр громадського здоров'я

27 Березня 2023, 13:17
Новий підвид «Омікрону» XBB.1.5 – виявили у 13 областях 1352
Новий підвид «Омікрону» XBB.1.5 – виявили у 13 областях

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила циркуляцію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 у переважній більшості областей країни. 

Відтак підтвердили методом секвенування Omicron XBB.1.5 у пацієнтів з: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської (де був перший пацієнт), Тернопільської, Харківської, Чернівецької та Чернігівської областей. 

«Результати секвенування підтвердили варіант Omicron XBB.1.5 у переважній більшості областей країни. Завдяки роботі секвенатора та команди наших фахівців вдалося опрацювати майже тисячу зразків та будемо продовжувати далі», — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

«Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях — питання тижнів. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше», — каже Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ. 

Читайте також: Після «Омікрону» існує менший ризик мати затяжні симптоми COVID-19, – результати досліджень

«Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років. Доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 — це найбільш ефективний методом запобіганню тяжких наслідків захворювання. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!», — каже Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ. 

Найближчий пункт чи центр вакцинації 

Коментар
28/05/2023 Неділя
28.05.2023
27.05.2023
26.05.2023