В Україні вперше почали використовувати системи внутрішньокісткового доступу до судин

22 Березня 2023, 09:12
В Україні вперше почали використовувати системи внутрішньокісткового доступу до судин 332
В Україні вперше почали використовувати системи внутрішньокісткового доступу до судин

МОЗ у межах спільного зі Світовим банком проєкту «Поліпшення охорони здоровʼя на службі у людей» вперше закупило сучасні системи внутрішньокісткового судинного доступу для інфузійної і медикаментозної терапії з наборами голок різної довжини та аплікаторами.

Про це пише МОЗ.

Системи внутрішньокісткового судинного доступу широко застосовується у провідних країнах світу та вкрай необхідні в екстрених ситуаціях, коли забезпечення внутрішньовенного доступу ускладнено або взагалі неможливо, в тому числі через тяжкий клінічний стан пацієнта.

Читайте такожРівненський неонатальний центр отримав дороговартісні препарати від закордонних благодійників

«В екстрених ситуаціях у постраждалих, які перебувають у критичному стані, вкрай важливо якомога швидше розпочати лікування. Для цього необхідним є швидкий доступ до введення інфузійних розчинів та відповідних медичних препаратів. Сучасне обладнання дозволяє впродовж десяти секунд отримати такий доступ і може бути використане як для дорослих, так і дітей. Це ефективний і безпечний спосіб врятувати життя людині, коли немає можливості швидко забезпечити внутрішньовенний доступ, а кожна хвилина має значення», – зазначає міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Критично необхідне обладнання із закуплених 500 систем та 3 000 одиниць витратних матеріалів доставлено вже у 22 регіони. Медобладнання отримають заклади охорони здоров’я, які приймають найбільше постраждалих від воєнних дій.

Читайте також: Чи законно вимагати у пацієнта паперове направлення

МОЗ нагадує: які безоплатні послуги при реабілітації в стаціонарі можна отримати пацієнту

Коментар
28/05/2023 Неділя
28.05.2023
27.05.2023
26.05.2023