В Україні очікують збільшення кількості хворих на COVID-19 найближчими тижнями

19 Березня 2023, 19:16
Коронавірус в Україні 1308
Коронавірус в Україні

В Україні можливе чергове збільшення захворюваності на Covid-19, зокрема через властивість штаму «Кракен» швидко поширюватися і низьке охоплення щепленнями проти коронавірусу. 

Про це сказав голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, консультант з вакцинації проти Covid-19 у спільних зі Світовим банком проєктах МОЗ України Федір Лапійпередає «Укрінформ».

«Ми попереджали про те, що є сезонність, і вона чітко відстежується. Ми говорили і два роки тому про підйом захворюваності восени і наприкінці зими – на початку весни. У 2022 році пік припав на жовтень і кінець зими. І зараз ми бачимо зростання. А зважаючи на поширення «Кракена», на те, що багато людей з груп ризику не вакциновані або взагалі, або хоча б першим бустером, то будемо і надалі збирати врожай і у вигляді госпіталізацій, і у вигляді смертей», – сказав Лапій.

Лапій зазначив, що близько чотирьох тисяч людей щотижня госпіталізовують через Covid-19, і це важкі випадки.

«Що таке чотири тисячі в тиждень госпіталізованих в умовах війни, коли переобтяжена система охорони здоров'я. Одна велика обласна лікарня – це 400-450 ліжок. Це приблизно 10 обласних лікарень у тиждень повністю завантажені пацієнтами. Вакцинація може це попередити», – додав він.

Раніше ВООЗ назвала терміни, коли закінчиться пандемія Covid-19.

Читайте також: Після Омікрону існує менший ризик мати затяжні симптоми COVID-19, – результати досліджень

Симптоми застуди: як не сплутати ГРВІ та коронавірус

COVID-19, грип, застуда, сезонна алергія, астма: як відрізнити

Коментар
27/03/2023 Понеділок
27.03.2023