У лікарні Мукачева зробили четверту пересадку органів від посмертного донора

19 Березня 2023, 14:25
У лікарні Мукачева зробили четверту пересадку органів від посмертного донора 1173
У лікарні Мукачева зробили четверту пересадку органів від посмертного донора

У лікарні святого Мартина, що в Мукачеві, лікарі зробили четверту пересадку органів – печінки та двох нирок.

На донорство дали згоду родичі, померлого внаслідок геморагічного інсульту, закарпатця. Зробили трансплантації 18 березня, йдеться на сторінці медзакладу у фейсбуці

Після констатації смерті мозку та проведення інших необхідних аналізів, лікарі узялися до роботи. Поки в Мукачеві тривав забір органів (печінка та дві нирки), з міста Шумськ, Тернопільської області вирушив до лікарні Святого Мартина реципієнт (людина, якій пересадять орган). Ним став пан Іван. Чоловіку 42 роки, проблеми з нирками в нього були вже давно, а після перенесеного ковіду, ці органи зовсім відмовили.

Чоловік почав відвідувати діаліз три рази на тиждень, а рік тому став у чергу на пересадку нирок. ЄДІСТ (Єдина державна інформаційна система трансплантації) вирішила, що одну з донорських нирок зараз має отримати саме пан Іван.

Чоловік каже, коли вночі йому зателефонували лікарі та запропонували приїхати в Мукачево для пересадки, дуже зрадів. Далі все як в тумані.

До слова, привіз пана Івана до Мукачева товариш його батька, якому й самому два роки тому пересадили донорську нирку.

Зараз чоловік зазначає, що добре себе почуває і висловлює величезну подяку родині донора, завдяки якому він отримав шанс на нормальне життя.

Операція пройшла успішно. Ще одну нирку та печінку повезли для пересадки у Львів. Забір органів та трансплантацію провели мукачівські лікарі спільно з фахівцями Першого медичного об’єднання Львова.

Пацієнт, що отримав нову нирку висловлює щиру подяку адміністрації Лікарні Святого Мартина, зокрема директору Євгену Мешко, заступнику директора з медичної частини Мирославу Гавришко, лікарю-трансплантологу, кандидату медичних наук Євгену Гардубею, лікарю-судинному хірургу Іштван Маркушу, лікарю-урологу Любомиру Чекану, лікарю-хірургу Івану Рососі, команді анестезіологів: Артему Юровичу, Ірмі Свистак, Сергію Чикуну, завідувачу відділення анестезіології та інтенсивної терапії Андрію Глаголі, завідувачці відділення діалізу Маргариті Глаголі, завідувачці відділення клініко-діагностичної лабораторії Ірині Данашовській, трансплант-координатору Івану Горвату, юристці Наталії Сабов, лікарям зі Львова: Максиму Овечко, Володимиру Дятлу та всім хто взяв участь у цій складній та довготривалій операції.

Адміністрація та медичний колектив Лікарні Святого Мартина висловлює шану, подяку та щирі співчуття родині донора.

До слова, всі пацієнти, яким проводили трансплантації органів у нашій лікарні раніше, вже виписані додому та добре себе почувають.

м.Мукачево, вул.Грушевського, 29 (Діагностичний центр лікарні)

вул.А. Новака (колишня Пирогова), 8-13 (стаціонарні відділення)

 callcentr:

0678252225

0958252225

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024