Медики у лікарнях працювали практично безвиїзно, – лікар-переселенець із Маріуполя

Майже рік у Володимирському територіальному медоб'єднанні працює лікар-анестезіолог Сергій Хоружий із Маріуполя.
«Суспільному» чоловік розповів про свою останню робочу зміну на попередньому місці роботи.
Із восьми медзакладів, які були у Маріуполі, говорить лікар, лише три не зазнали значних руйнувань, а сучасний корпус лікарні, де він працював, – повністю знищений.
Востаннє Сергій Хоружий вийшов на зміну у лікарні рідного міста 27-го лютого
«Коли я вже здавав зміну, після восьмої, стали появлятися перші люди з кульовими пораненнями. Хірурги брали людей з кульовими пораненнями кінцівок. Ті, хто прийшов в лікарню, не змогли вже вийти, вони організували цілодобові пости, і працювали практично безвиїзно», – пригадує лікар.
Зі слів Сергія Хоружого, з кожним днем обстріли Маріуполя ставали більш інтенсивними. Травми людей, які поступали до лікарні, теж ставав важчим:
«Через кілька днів стали прилітати літаки з великими бомбами. Вони пробивали дім від даху донизу, до підвалу. Всіх, хто був – накривало там, і вибуховою хвилею і обломками».
Чоловік розповідає: російські військові взяли місто в оточення та нікого не випускали."Люди переміщалися містом на свій страх і ризик", – додає лікар, – багато побитих автівок стояло по узбіччях, люди лежали.
Сергій Хоружий виїхав з родиною із Маріуполя в середині березня.
Переїхавши на Волинь, Сергій Хоружий одразу влаштувався у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Володимирського медоб’єднання. Його син – військовий медик, зараз перебуває у лавах Збройних Сил. Вони бачилися востаннє рік тому.
Як розповіла «Суспільному» фахівчиня зв’язків з громадськістю Володимирського медоб’єднання Вікторія Михалевич, від початку повномасштабної війни, до них на роботу влаштувалося 20 переселенців-медиків. Зараз у госпіталі працює вісім медиків з інших регіонів України.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром