Для обласних центрів контролю та профілактики хвороб закупили більше 600 ноутбуків

18 Березня 2023, 08:46
Для обласних центрів контролю та профілактики хвороб закупили більше 600 ноутбуків 745
Для обласних центрів контролю та профілактики хвороб закупили більше 600 ноутбуків

Обласні центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) країни отримали 161 моноблок (сучасний стаціонарний комп’ютер), 624 ноутбуки, 346 багатофункціональних пристроїв.

Як повідомляють на сайті МОЗ України, техніка закуплена в межах додаткового фінансування проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», що реалізується спільно із Міжнародним банком реконструкції та розвитку, одного з п’яти інституцій Групи Світового банку. Міжнародний банк реконструкції та розвитку — особливий партнер Міністерства охорони здоров’я, надто — з початку війни.

Читайте також: На Волині 13 медичних закладів можуть надавати безоплатну реабілітаційну допомогу

На тимчасово окупованих територіях — антисанітарія, порушення всіх можливих протиепідемічних норм, обмежений доступ до питної води, медичної допомоги. Саме тому одразу після деокупації починають працювати співробітники ЦКПХ. Навіть створено мобільні бригади хімічного, радіаційного та біологічного моніторингу на базі цих центрів у кожній області.

«Ефективна робота центрів контролю та профілактики хвороб є вкрай важлива під час війни, адже наша країна постійно стикається із загрозами спалаху епідемій інфекційних захворювань. Тривале перебування людей у бомбосховищах, відсутність питної води або доступу до неї через пошкодження водопроводу, тимчасової окупації наших міст, селищ та сіл — фактори, які можуть спровокувати епідемії. Тож важливо надати доступ фахівцям центрів до усіх новітніх технологій та можливості впевнено користуватися ними», — зазначає заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Нагадаємо, 10 000 ноутбуків отримали українські медики за сприяння МОЗ та Мінцифри.

Читайте також: Фонд Притули та Helsi відкрили збір в 1 млн грн на закупівлю медичних рюкзаків для бойових медиків

Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023