У Нововолинській громаді хочуть забезпечувати бійців безкоштовними протезами

03 Березня 2023, 09:52
У Нововолинській громаді хочуть забезпечувати бійців безкоштовними протезами 958
У Нововолинській громаді хочуть забезпечувати бійців безкоштовними протезами

Бійців Нововолинської громади, які втратили кінцівки у війні з росією, хочуть забезпечувати безоплатними протезами місцевого виробництва.

Проєкт рішення відповідної програми співробітництва оприлюднили на сайті Нововолинської міської ради.

Відповідно до Програми співробітництва між Нововолинською міською радою, Нововолинською центральною міською лікарнею і Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрпротез»,  планується протягом 2023-2025 років забезпечувати учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни безкоштовним протезуванням кінцівок.

«Через повномасштабну війну Росії проти України тисячі українців, серед яких десятки військовослужбовців з Нововолинської міської територіальної громади, отримують важкі поранення. Багато постраждалих втрачають кінцівки. Для відновлення повноцінного життя таким людям потрібні спеціальна реабілітація та протезування. За вказаних умов актуальною є Програма співробітництва щодо забезпечення учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни безкоштовним протезуванням кінцівок (далі – Програма), яка дасть змогу на належному рівні забезпечити постраждалим після ампутаційну реабілітацію, адаптацію у побуті та повернення до звичного способу життя», – йдеться у програмі.

Так, Нововолинська лікарня має потужну матеріально-технічною базу та кваліфікований кадровий потенціал, оснащена сучасним високотехнологічним медичним обладнанням. В закладі працює ортопедо-травматологічна служба, функціонує відділення фізичної та реабілітаційної медицини. Зазначені переваги і функціональні можливості лікарні дозволяють виготовляти на базі лікарні  протезні вироби, забезпечити повноцінну після ампутаційну реабілітацію та протезування кінцівок учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни.

Відтак на базі лікарні одне з приміщень хочуть віддати у користування ТЗОВ «Укрпротез» для виготовлення протезів, аби забезпечити безкоштовним протезуванням кінцівок учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Нововолинська лікарня, своєю чергою, забезпечуватиме після ампутаційною реабілітацією (в тому числі реабілітації після протезування) учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни відповідно до діючих стандартів.

Фінансування програми будуть здійснювати за кошти державного та місцевих бюджетів, фінансових ресурсів Нововолинської лікарні та ТОВ «Укрпротез», інвестиційних коштів, у тому числі міжнародної технічної допомоги. та інших джерел, не заборонених законом.

Остаточне рішення щодо даної Програми прийматимуть депутати на сесії.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром