З початку війни МОЗ відправило на лікування за кордон майже 500 онкохворих дітей

16 Лютого 2023, 16:24
З початку війни МОЗ відправило на лікування за кордон майже 500 онкохворих дітей 1049
З початку війни МОЗ відправило на лікування за кордон майже 500 онкохворих дітей

Міністерство охорони здоров'я України з 24 лютого 2022 року і досі відправило до закордонних клінік на лікування близько 500 онкохворих дітей.

Як повідомила в ефірі національного телемарафону в середу директорка департаменту медичних послуг МОЗ Олександра Машкевич, українських онкохворих дітей на лікування приймали, зокрема, клініки 14 європейських країн, США, Канади, пише Інтерфакс.Україна.

«За програмою медевакуації ми відправили за кордон близько 500 дітей із онкологією», – сказала вона.

Машкевич зазначила, що в рамках програми медевакуації на лікування за кордон відправляються діти, які потребують лікування у стаціонарі. У цьому їх супроводжують члени сім'ї.

Загалом, за словами Машкевич, на сьогодні в Україні зареєстровано близько шість тисяч онкохворих дітей з різними стадіями захворювання, і ця кількість залишається відносно стабільною та відповідає показникам інших країн.

«В Україні на обліку близько шість тисяч дітей з онкозахворюваннями. Вони всі на різних стадіях: комусь потрібне інтенсивне лікування, хтось перебуває в ремісії, хтось має вже п'ять років після завершення лікування та спокійно живе далі, але ми їх не знімаємо з обліку. Статистика стабільна, приблизно така сама, як і в європейських країнах: 13 онкохворих дітей на 100 тисяч населення щорічно виявляють, що в Європі, що в Україні. Ми не говоримо про збільшення кількості», – констатувала вона.

Водночас Машкевич наголосила на посиленні проблеми пізнього виявлення захворювання через активні бойові дії та міграцію населення

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024
18.06.2024