На Волині з початку року у двадцятьох дітей виявили туберкульоз

04 Лютого 2023, 12:18
Туберкульоз 1287
Туберкульоз

У Ковельському районі медики виявили туберкульоз в 11-місячної дівчинки.

Від початку року це уже 20-й випадок інфікування серед дітей на Волині. Про це розповіла в коментарі «Суспільному» лікарка методистка відділу епіднагляду та спостереження обласного центру контролю та профілактики хвороб Людмила Симонюк.

Через інфікування дівчинки працівники центру провели епідрозслідування.

Наразі відомо, що дівчинка, яка занедужала в Ковелі, мала щеплення проти туберкульозу. Зі слів Людмили Симонюк, дитина зараз знаходиться на лікуванні в обласному фтизіопульмонологічному медцентрі.

«Її стан покращився, але іще середньої важкості. Дитина уже їсть сама, бо раніше змушені були годувати через зонд», – розповіла лікарка.

Читайте також

Під час епідрозслідування виявили та обстежили 28 людей, які контактували з немовлям. Матір, яка нещодавно народила іще одну дитину, здорова.

«Серед усіх обстежених контактних виявили одне захворювання на туберкульоз, одна людина – інфікована. Також є дві підозри на хворобу, людей скерували до фтизіатра». – зазначила лікарка-методистка.

Читайте також: 

В обласному центрі контролю та профілактики хвороб закликали волинян не нехтувати зверненнями до лікарів у разі появи затяжного кашлю. Особливу увагу слід приділяти дітям. Усі охочі також можуть пройти анонімне онлайн-тестування, яке дозволить визначити ступінь ризику захворіти на туберкульоз, та отримати рекомендацію про необхідність звернутися до сімейного лікаря. Пройти тест можна ТУТ.

Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023