Митці та онкологія: у Рівненському протипухлинному центрі відбувся захід «Квітка надії»

04 Лютого 2023, 13:10
Митці та онкологія: у Рівненському протипухлинному центрі відбувся захід «Квітка надії» 708
Митці та онкологія: у Рівненському протипухлинному центрі відбувся захід «Квітка надії»

У Рівненському обласному протипухлинному центрі відбувся яскравий творчий захід – концерт «Квітка Надії», який  присвятили Всесвітньому дню боротьби з раком, за участі рівненських митців – представників міського Будинку культури.

Відбувся захід напередодні Всесвітнього дня раку, який відзначають 4 лютого, йдеться на сторінці Рівненського обласного протипухлинного центру у фейсбуці

У програмі арт-проєкту прозвучали ряд українських пісень, переспіваних Квіткою (Квітославою) Цісик – американською співачкою з українським корінням та згадано про життя і творчий доробок.

\

Своїм голосом Квітка Цісик дала нове дихання вже знайомим пісням, які слухають й досі. А творчість співачки мимоволі вселяла віру в цілу плеяду митців, що надихнулися на розвиток українського в Україні та за її межами.

Квітка Цісик мала підступну хворобу — рак молочної залози. Вона довго боролася з нею і ні болючі лікарняні процедури, ні виснажлива хіміотерапія не змусили співачку відмовитися від улюбленої справи – співати.

Вона надихала інших жінок з раком на активну боротьбу з недугою. Лікарі давали їй лише кілька місяців життя, які, завдяки сильному характеру, перетворилися на сім років.

У Квітки була мрія – випустити диск з колисковими піснями, але не судилося. У 1998 році через прогресування хвороби співачка пішла за обрій, залишивши нам у спадок ніжне звучання свого голосу в безсмертних піснях, які є генетичним кодом кожного українця. Квітка не дожила п'яти днів до свого 45-річчя.

І цей концерт є вшануванням її та інших жінок, які борються з підступною недугою зараз.

Із вступним словом до присутніх працівників та пацієнтів центру звернувся директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської облдержадміністрації Олег Вівсянник, який відмітив, що боротьба з раком була, є і буде актуальним питанням сьогодення, подякував за успіхи, за врятовані життя та побажав колективу і пацієнтам нашого центру міцного здоров’я та подальшого удосконалення спеціалізованої онкологічної допомоги, яка так необхідна людям.

«Квітка Надії» – захід, який приурочений бажанню знайти ту струну людської душі, яка буде прагнути берегти себе, рідних та близьких. Яка буде розуміти, що надія тоді лише має сенс, коли ти робиш все належне для того, щоб чітко визначитися – «я роблю це свідомо». Залучення професійних митців у цей процес є необхідністю, адже через пісню у нашого народу завжди передається духовна інформація, яка краще сприймається ніж сухі цифри», – зауважив у своєму виступі головний лікар центру Григорій Максим'як.

Будь-яка квітка ніколи не виросте без посіяного насіння. Ніяке насіння на камені і на асфальті не дасть пагінець. Для цього необхідні оброблений ґрунт і постійний своєчасний догляд. І все це не варте нічого без належних знань та бажання правильно їх використати.

Таж сама ситуація і з онкологічними захворюваннями – необхідне свідоме ставлення людини до свого здоров’я, своєчасне звернення до лікарів на періодичні медогляди, для діагностування недуги на ранніх стадіях при будь-якій підозрі на пухлинний утвір.

Так, ми можемо змінити це, зокрема, шляхом профілактичних заходів та збільшення рівня самосвідомості і відповідальності кожного українця за здоров’я власне і рідних та близьких.

Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023