Неподання статистичних звітів може бути підставою для перевірки діяльності закладів охорони здоров'я та лікарів-ФОПів

03 Лютого 2023, 17:35
Відбулась робоча зустріч міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та голови державної регуляторної служби Олексія Кучера. 764
Відбулась робоча зустріч міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та голови державної регуляторної служби Олексія Кучера.

Відбулась робоча зустріч міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка та голови державної регуляторної служби Олексія Кучера. 

Обговорили проблемні питання, що стосуються подання статистичної звітності суб’єктами, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, повідомляють на сайті МОЗ. 

Згідно з ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики ліцензіати зобов’язані збирати та подавати статистичні звіти. Коректні та своєчасно подані дані є важливим інструментом контролю стандартів надання медичних послуг. Вони є основою для формування кадрового медичного резерву, роботи над програмою медичних гарантій, довгострокового планування роботи галузі в цілому. Особливої актуальності ці дані набули під час війни. 

Якщо суб'єкт систематично не подає статистичні звіти, це є підставою для перевірки його діяльності та вжиття відповідних заходів, оскільки це кваліфікується як порушення законодавства і ліцензійних умов провадження медичної практики. Винятком є суб’єкти, що розміщені на територіях, де проводяться активні бойові дії.

Міністерство охорони здоров’я планує ініціювати зміни до законодавства, які дозволять призупиняти дію ліцензії на підставі співставлення даних, зазначених у ліцензійному реєстрі, та інформації про подані щорічні статистичні звіти.

Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023