Львівські медики врятували херсонця, який постраждав під час ракетного удару

03 Лютого 2023, 09:14
Львівські медики врятували херсонця, який постраждав під час ракетного удару 829
Львівські медики врятували херсонця, який постраждав під час ракетного удару
Він переніс 30 операцій, одна з яких – пересадка м‘яза зі спини на голову. 
 
Хірурги центру «Незламні» разом із канадськими колегами врятували херсонця, який постраждав під час ракетного обстрілу. Надскладну операцію виконали в Польщі, йдеться на фейсбук-сторінці Першого медичного об'єднання Львова. 
 
У будинок 55-річного Михайла на Херсонщині прилетіло дві ракети. Дружина загинула, чоловіка з-під завалів дістав син.
Розірвана щока, перелом руки та забої. Серед численних поранень – важкі опіки голови. Шкіри на черепі не лишилося.
 
Три тижні на межі життя та смерті Михайло провів в криворізькій реанімації. Далі його евакуювали до Національного реабілітаційного центру «Незламні» Першого медоб’єднання Львова.
 
Майже три десятки операцій. Лікарям вдалося стабілізувати стан чоловіка. Однак лишалася найбільша проблема - рана на голові. Її треба було термінового закрити м’язовою тканиною. Інакше будь-якої миті мозок могла вразити смертельна інфекція.
 
Вихід – складна реконструктивна операція: пересадження тканин зі спини на голову. Допомогти львів’янам зголосилися канадці, однак з’ясувалося – в Україну приїхати не готові, готові – до Польщі. Відтак українські медики з пацієнтом вирушили туди. До клініки польського містечка Челядзь від Львова – 400 км.
 
Операція тривала 12 годин. Українсько-канадська команда працювала як один механізм. Хірурги спершу відділили клапоть найширшого м’яза спини, а потім - пересадили його на оголений череп. Судини, розміром з людську волосину, зшивали під мікроскопом.
 
Втручання минуло успішно. За тиждень Михайло повернувся до центру «Незламні» на реабілітацію. Попереду у чоловіка ще кілька косметичних операцій на обличчі.
 
Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023