Варикоз – хвороба хронічна, однак позбутися її можна за день

02 Лютого 2023, 13:00
Варикоз – хвороба хронічна, однак позбутися її можна за день 271
Варикоз – хвороба хронічна, однак позбутися її можна за день

В сучасному світі варикозне розширення вен нерідко все ще вважають суто косметичною проблемою. Відповідно, намагаються усунути проблему самими лише мазями та кремами.

Насправді варикоз – серйозне захворювання і боротися із ним повинен кваліфікований лікар! Адже, як свідчить статистика, з цією проблемою стикається близько 30 відсотків жінок та майже 20 відсотків чоловіків. В основному недуга вражає людей працездатного віку.

В медичному центрі «Інститут Вен» institutven.com.ua діагностику та лікування цього захворювання проводять на сучасному обладнанні.  А при першій зустрічі пацієнта з лікарем обов’язково поводять УЗД-дослідження нижніх кінцівок.

В сучасній медицині варикозну хворобу вен класифікують як хронічне захворювання, яке поєднує в собі ще й патології –  посттромбофлебітичну хворобу і судинні мальформації.

Хто в групі ризику варикозної хвороби?

В більшості випадків варикозна хвороба «передається у спадок». Як свідчить статистика, у близько 90% пацієнтів на цю недугу страждали близькі родичі. Важливим є фактор, що проблема може повторитися не з покоління в покоління, а через одне покоління.

В групі ризику перебувають і люди, які мають надлишкову вагу, ведуть малорухливий спосіб життя, або ж працюють на «сидячій роботі».

Слід зазначити, що більшість пацієнтів звертаються до лікаря не одразу. Не рідко люди ігнорують перші симптоми захворювання: набряки, важкість у ногах й до фахівця йдуть вже тоді, коли на нижніх кінцівках почали виднітися венозні сіточки, або ж, що гірше, видулися вени.

 

Чи можна попередити варикоз?

Насправді варикозна хвороба поділяється на кілька стадій. При перших проявах захворювання можна відвернути зміною раціону та способу життя.

Якщо на початках в цілях профілактики недугу можна підтримувати медикаментами, то на більш пізніх етапах ці методи зовсім не дієві. Так, різні гелі, креми полегшують стан, оскільки мають у своєму складі компонент, що створює ефект прохолоди на шкірі, втім хворобу зовсім не лікують.

На стадіях, коли вени видулися, єдиним виходом залишається оперування. Оскільки в таких судинах вже є застій крові й це може призвести до затромбування.

Якщо ж пацієнт з тих чи інших причин не погоджується на оперативне втручання, йому призначають підтримувальну терапію, компресійні панчохи. Забороняють перебувати під дією високих температур, підіймати важкості, поправлятися.

Скільки триває реабілітаційний період після операції?

У медичному центрі «Інститут Вен» операції проводять так, що після них не залишається шрамів та рубців. Пацієнти мають мінімальний термін реабілітації, а додому їх відпускають одразу після операції.

Натомість період повного відновлення залежить від методу лікування:

  • Мікросклеротерапія – видалення 98% косметичних дефектів відразу, а що залишилися в протягом 4 тижнів.
  • Ендовазальна лазерна коагуляція – пацієнтів відпускають додому найпізніше через 3 години після процедури.
  • Мініфлебектомія – повне відновлення за 10 днів.

Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023