У громаді на Ковельщині в 11-місячної дитини виявили туберкульоз: випадок розслідують фахівці

01 Лютого 2023, 10:34
У Турійській громаді в 11-місячної дитини виявили туберкульоз 1194
У Турійській громаді в 11-місячної дитини виявили туберкульоз

У Турійській громаді Ковельського району виявили випадок захворювання на туберкульоз в 11-місячної дитини.

Про це інформують у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Нещодавно фахівці Ковельського районного відділу разом з Турійським центром ПМСД (первинна медико-санітарна допомога) за підтримки Любомльського ТМО провели епідеміологічне розслідування випадку захворювання на туберкульоз в 11- місячної дитини.

Аби обстежити контактних осіб, медики провели флюорографію виїзним флюорографом Любомльського ТМО 22 контактним особам. Вивчили також вакцинальний статус контактних осіб щодо туберкульозу. Вручили інформаційні матеріали та провели бесіду з профілактики інфекційних захворювань туберкульозу. 

Особливо чутливі до туберкульозу люди з ослабленою імунною системою (через хронічні захворювання або прийом певних ліків) та маленькі діти, оскільки їх імунна система ще не сформована. Щоб захистити дитину від важких форм туберкульозу використовують вакцину БЦЖ. 

Читайте такожВолинь першою в Україні впровадить Національну стратегію щодо туберкульозу на 2022-2025 роки

Епідеміологи Ковельського районного відділу щиро вдячні керівникам Турійського центру ПМСД та Любомльського ТМО за оперативність та допомогу у локалізації вогнища туберкульозної інфекції.

Нагадуємо! Туберкульоз — виліковне захворювання, успіх лікування залежить від вчасно розпочатого прийому ефективних медпрепаратів та дисципліни пацієнта у дотриманні всіх рекомендацій лікаря та регулярному прийомі ліків.

Читайте також: Коли у немовлят загоюється місце уколу після щеплення БЦЖ

Туберкульоз розвивається у приблизно 10% людей, інфікованих бактеріями туберкульозу. Особливо чутливі до туберкульозу люди з ослабленою імунною системою (через хронічні захворювання або прийом певних ліків) та маленькі діти, оскільки їх імунна система ще не сформована. Щоб захистити дитину від важких форм туберкульозу використовують вакцину БЦЖ.

Без щеплення вакциною БЦЖ у дитини, яка підхопить такий туберкульоз, зростає ризик смерті. Тому цю вакцину вводять так рано — на 3–5 день життя. Це рекомендований вік для вакцинації, однак діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані, якщо раніше вони не були щеплені з об'єктивних причин.

Читайте такожП'ять міфів про туберкульоз та щеплення від нього

В Україні розширюють можливості діагностики туберкульозу у дітей

Впродовж життя людина може захворіти на туберкульоз, але в перші роки життя вона не матиме генералізованої форми ТБ з множинним ураженням кількох органів.

БЦЖ — це жива вакцина з настільки ослабленими мікобактеріями, що вони не здатні викликати захворювання. БЦЖ застосовують у багатьох країнах з високою поширеністю ТБ для захисту дітей. На жаль, Україна й досі знаходиться в цьому переліку. Тому так важливо дотримуватись Національного календаря профілактичних щеплень і вчасно захищати своїх дітей від загроз.

Читайте також: За яких умов можна отримати статус особи з інвалідністю через туберкульоз

Як і коли дитина має отримати перше щеплення проти туберкульозу

Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023