Мешканців Закарпатя попереджають про арахіс з Єгипту із перевищеним вмістом афлатоксинів

27 Січня 2023, 17:50
Мешканців Закарпатя попереджають про арахіс з Єгипту із перевищеним вмістом афлатоксинів 1534
Мешканців Закарпатя попереджають про арахіс з Єгипту із перевищеним вмістом афлатоксинів

У Закарпатській області місцевих мешканців попереджають про арахіс, в шкарлупі якого зафіксували перевищений вміст певних речовин.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області. 

Держпродспоживслужба Закарпаття отримала це повідомлення від системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів RASFF 19 січня. 

У ньому, зокрема, йдеться про виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 і G2) в арахісі в шкарлупі, що експортувався з Єгипту (експортер: ASM FOR CONSULTING AND EXPORT AGRICULTURAL PRODUCTS, Egypt) через Польщу (імпортер: ATLANTA POLAND S.A., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛАСОЩІ ЮКРЕЙН», вул. Височана, 13-Г, м. Городенка, Івано-Франківська обл., 78100).

Читайте також: Волинян попередили про небезпеку печива, яке завезли з-за кордону

Відтак у службі просять людей негайно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, якщо даний товар виявлятимуть в обігу.

Повідомляти про це за адресою: вул. Минайська, 39 а, м. Ужгород, Закарпатська область, 88015, тел.: (0312) 64-71-79).

Також у службі інформують, що відповідно до статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган (Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області), що передбачено частиною 3 статті 20 даного закону.

Читайте також: В Ужгороді продають румунське печиво, яке може призвести до паралічу кінцівок

Довідково:

(Aфлатоксини — продукти життєдіяльності грибів роду Aspergillus. Ці смертельно небезпечні мікотоксини стійкі до теплової обробки і не чутливі до органічних розчинників. В даний час сімейство афлатоксинів включає чотири основних представника — афлатоксини В1, В2, G1, G2 і ще більше 10 сполук, що є похідними або метаболітами основної групи — М1, М2, В2А, G2a, GM1, Р1, Q1 і інші. Найнебезпечнішим і поширеним афлатоксином є афлатоксин B1. Афлатоксин В1 є гепатотропним отрутою і першочергово вражає печінку.)

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром