Випадає волосся після пологів: норма чи патологія

Вагітність і материнство — нормальні стани, які, втім, можуть супроводжуватися купою супутніх процесів. Якісь із них несподівано приємні, зокрема для зовнішності.
А от інші можуть засмучувати жінку, яка й так переживає важливий та хвилюючий період, пишуть фахівці онлайн-платформи «Бережи себе».
Наприклад, під час вагітності волосся стає максимально густим та сяючим. Натомість за кілька тижнів після пологів починається зворотний процес. Ви можете знаходити купу волосся на подушці, щітці, у душі та на одязі. Часом темп випадіння навіть лякає, а зменшення об’єму зачіски засмучує.
Наскільки це нормально?
Але є й хороші новини — такий процес є цілком природним і тимчасовим. Втрата волосся відбувається на тлі зменшення рівня жіночих гормонів — естрогенів. Під час вагітності їх рівень значно зростає. Це, власне, і стимулює посилений ріст волосся. Гормональні зміни позначаються на зовнішності, та всі вони є очікуваними. Як правило, протягом року стан стабілізується — волосся перестає посилено випадати, виростає нове та свіже.
Що робити?
З медичної точки зору — нічого. Цей процес не потребує жодного лікування, і варто просто перечекати зміни в організмі. Утім, якщо вам некомфортно суто з естетичних міркувань, спробуйте використовувати якісні засоби догляду за волоссям або звернутися до лікаря/ки-косметолога/ині. Також можна знайти перукаря/ку з відповідними навичками — зміна зачіски на таку, що створює візуальний ефект об’єму може допомогти. До того ж це чудовий спосіб урізноманітнити рутину материнства першого року життя дитини.
Якщо посилене випадіння волосся спостерігається понад один рік або якщо об’єми випадіння здаються вам дуже великими, варто проконсультуватися в спеціалізованого лікаря/ки — трихолога/ині.
Піклування про свій фізичний та психологічний стан є критично важливим для матері. Здоровий сон, різноманітне харчування, відпочинок, соціалізація, можливість реалізуватися — все це дуже важливо для нормалізації стану. У тому числі — для швидшого відновлення росту волосся, а тому рідні мають допомагати жінці з обов’язками в догляді за дитиною. Саме так досвід материнства може стати легшим та більш наповненим.
Коментарі