Випадає волосся після пологів: норма чи патологія

26 Січня 2023, 16:04
Випадає волосся після пологів: норма чи патологія 816
Випадає волосся після пологів: норма чи патологія

Вагітність і материнство — нормальні стани, які, втім, можуть супроводжуватися купою супутніх процесів. Якісь із них несподівано приємні, зокрема для зовнішності. 

А от інші можуть засмучувати жінку, яка й так переживає важливий та хвилюючий період, пишуть фахівці онлайн-платформи «Бережи себе». 

Наприклад, під час вагітності волосся стає максимально густим та сяючим. Натомість за кілька тижнів після пологів починається зворотний процес. Ви можете знаходити купу волосся на подушці, щітці, у душі та на одязі. Часом темп випадіння навіть лякає, а зменшення об’єму зачіски засмучує. 

Наскільки це нормально?

Але є й хороші новини — такий процес є цілком природним і тимчасовим. Втрата волосся відбувається на тлі зменшення рівня жіночих гормонів — естрогенів. Під час вагітності їх рівень значно зростає. Це, власне, і стимулює посилений ріст волосся. Гормональні зміни позначаються на зовнішності, та всі вони є очікуваними. Як правило, протягом року стан стабілізується — волосся перестає посилено випадати, виростає нове та свіже. 

Що робити?

З медичної точки зору — нічого. Цей процес не потребує жодного лікування, і варто просто перечекати зміни в організмі. Утім, якщо вам некомфортно суто з естетичних міркувань, спробуйте використовувати якісні засоби догляду за волоссям або звернутися до лікаря/ки-косметолога/ині. Також можна знайти перукаря/ку з відповідними навичками — зміна зачіски на таку, що створює візуальний ефект об’єму може допомогти. До того ж це чудовий спосіб урізноманітнити рутину материнства першого року життя дитини.

Якщо посилене випадіння волосся спостерігається понад один рік або якщо об’єми випадіння здаються вам дуже великими, варто проконсультуватися в спеціалізованого лікаря/ки — трихолога/ині.

Піклування про свій фізичний та психологічний стан є критично важливим для матері. Здоровий сон, різноманітне харчування, відпочинок, соціалізація, можливість реалізуватися — все це дуже важливо для нормалізації стану. У тому числі — для швидшого відновлення росту волосся, а тому рідні мають допомагати жінці з обов’язками в догляді за дитиною. Саме так досвід материнства може стати легшим та більш наповненим.

Коментарі
14 Лютого 2023, 09:08
У мене після пологів значно зіпсувалася якість волосся... Добре що подруга порадила мені спробувати продукцію від Лебел, ефект не змусив себе чекати, вже за пару місяців волосся відновилося практично повністю, стало блискучим і здоровим на вигляд. Ще й зручно, що з магазином Japan Shampoo, на якому я зазвичай роблю замовлення, можна весь догляд в одному місці обрати, бо для молодих мам час на вагу золота.
13 Березня 2023, 15:19
У мене і у всіх моїх подружок після народження дітей волосся стало випадати інтенсивніше. Я читала, що таке може бути і паніку не варто. Кожна з нас приймала різноманітні вітамінні комплекси. Я Натубіотин 2 місяці пила. За цей час волосся не тільки стало менше випадати, але й росте значно краще.
Коментар
26/03/2023 Субота
25.03.2023
24.03.2023