Сода та молоко погіршують стан при печії

20 Січня 2023, 14:21
Печія 2081
Печія

Нерегулярне харчування, гостра, жирна їжа та ще з десяток різних причин можуть призводити до печії. 

Різною мірою більшість із нас знають цей стан — пекучий біль або дискомфорт у верхній частині живота та кислий присмак у роті. Один із «перевірених роками» методів порятунку від печії — склянка молока або «питної» соди. Насправді це неефективний і небезпечний міф, повідомляють ініціатори платформи доказової «Бережи себе».

Симптоми печії з’являються через закидання вмісту шлунку в стравохід. Це може відбуватись через різні причини — від підвищеної кислотності до деяких видів гастриту. Якщо печія турбує тебе регулярно, варто відвідати гастроентеролога/иню, який/яка призначить тобі відповідне лікування. 

Чому молоко та сода не діють? Тому що при взаємодії соди з кислотою в шлунку утворюється вуглекислий газ. Спершу ти можеш відчути полегшення, проте через деякий час симптоми тільки погіршаться. Адже вуглекислий газ стимулює клітини шлунку виробляти більше шлункового соку з кислотою. Аналогічно працює і казеїн — основний білок молока. 

Тож якщо регулярно запивати печію содою або молоком, це загрожує твоєму шлунку ерозіями та виразкою надалі.

Пам'ятайте, що печія, як і будь-який інший загрозливий симптом, — це червоний прапорець для консультації з лікарем/кою. На жаль, у медицині не існує чарівного зілля. Проте якщо бути уважними до здоров’я, можна вберегти себе і близьких від більшості захворювань.

 

Коментарі
24 Лютого 2023, 10:17
Мені не допомагали ні молоко, ні сода. Коли печія турбує, достатньо Гастритол накапати і все гаразд.
04 Травня 2023, 19:25
Гастритол – це єдиний препарат із усіх перепробованих, який допомагає мені від печії. Не уявляю, як би я переносила це печіння та дискомфорт :(
Коментар
10/12/2023 Субота
09.12.2023
08.12.2023