Як дізнатися, в якій лікарні пологи є безоплатними

19 Січня 2023, 15:54
Як дізнатися, в якій лікарні пологи є безоплатними 1518
Як дізнатися, в якій лікарні пологи є безоплатними

Українки можуть розраховувати на безоплатні пологи у лікарнях, які мають договір із НСЗУ на пакет «Медична допомога при пологах».

Така медична допомога покривається Програмою медичних гарантій. НСЗУ сплачує понад 15 тисяч гривень за пологи, а за комплексні послуги для матері й немовляти – майже 20 тисяч, йдеться на сторінці Нацслужби здоров'я у фейсбуці.

Кваліфіковану медичну допомогу при пологах можуть надати лише в закладах, які мають договір із НСЗУ. Адже в договорі прописані вимоги до наявності лікарів певних спеціалізацій, обладнання, проведення лабораторних і інструментальних досліджень тощо.
Знайти медзаклад можна двома способами:
1. На інформаційній панелі НСЗУ в розділі «Е-Дані» оберіть дашборд «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». Або перейдіть за посиланням: https://cutt.ly/c2KzGlX.
– У вкладці «Карта груп послуг» виберіть в меню зліва ваш населений пункт, а в групі послуг «Медична допомога при пологах».
Також ви можете обрати форму власності – комунальна чи приватна. На мапі з’являться всі медзаклади, де можна отримати послугу за Програмою медичних гарантій.
2. Також можете зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де найближчий медзаклад з договором із НСЗУ.

Для породіллі безоплатними в межах пакету є такі послуги:

  •  сама медична допомога із забезпеченням умов для проведення партнерських пологів;

  •  ведення ускладнених пологів із застосуванням акушерських інтервенцій;

  •  ургентний або плановий кесарів розтин;

  •  зниження відчуття болю у жінки. Зокрема, епідуральної аналгезії;

  •  лабораторні дослідження 24/7. Інструментальні дослідження (УЗД, КТГ, ЕКГ тощо);

  •  інтенсивна терапія;

  •  надання психологічної підтримки;

  •  харчування жінок в умовах стаціонару тощо.

Коментар
30/03/2023 Четвер
30.03.2023