Фахівці назвали причину, від чого захворіли діти в одному з ліцеїв Луцька

19 Січня 2023, 13:10
Фахівці назвали причину, від чого захворіли діти в одному з ліцеїв Луцька 1498
Фахівці назвали причину, від чого захворіли діти в одному з ліцеїв Луцька

Цими вихідними у Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб повідомили про випадки інфекційних захворювань серед учнів Луцького ліцею №22.

Під час епідрозслідування фахівці центру відібрали проби зразків із зовнішнього середовища, харчових продуктів, біоматеріал від дітей та персоналу школи для проведення бактеріологічних та вірусологічних досліджень. При проведенні досліджень в готових стравах, сировині та воді патогенних та умовно патогенних мікроорганізмів не виявили, йдеться на сайті Центру контролю та профілактики хвороб.

За результатами проведених молекулярно-генетичних досліджень методом ПЛР біоматеріалу від хворих виявили збудник ротавірусної інфекції.

Організували медичне спостереження за станом здоров’я учнів з метою активного виявлення хворих. За рекомендацією фахівців Центру школу тимчасово перевели на дистанційну форму навчання.

На сьогодні отримали повідомлення на 16 хворих, це учні Луцького ліцею № 22. Хворі скаржилися на загальну слабість,  порушення травлення (нудота, блювота, рідше — діарея, незначне підвищення температури тіла). Захворювання протікають в середній та легкій формі важкості. Лише одна дитина госпіталізована, всі решта лікуються  амбулаторно під наглядом лікаря.

Нагадуємо! Ротавірусна інфекція — одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Здебільшого виникає в холодну пору року, переважно з листопада до квітня.

Передавання відбувається контактно-побутовим шляхом — під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, як-то іграшки, меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування.

Найбільше хворіють діти, котрі становлять понад 90% від усіх захворілих.

Симптоми захворювання: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, діарея, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору.

Також захворювання може проявлятися як ГРВІ: нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні, попри те, що це виключно кишкова інфекція й не має жодного стосунку до вірусів респіраторної групи. У дитини, яка контактувала з ротавірусом, симптоми можуть проявитися вже через 2 дні.

Негайно зверніться до лікаря, якщо у вашої дитини:

-надмірна сонливість або надто тривалий сон;

-часте блювання;

-менше бажання пити рідину;

-стул чорного кольору або в ньому є кров чи гній;

-будь-яке підвищення температури тіла в дитини молодше 6 місяців;

-висока температура тіла більше 24 годин у дитини старше 6 місяців.

Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає, насамперед, боротьбу зі зневодненням.

Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є дотримання правил особистої гігієни (зокрема миття рук перед їжею та після туалету)  та вакцинація.

Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції не належить до Національного календаря щеплень, але є рекомендованою, тобто вакцинуватися можна власним коштом.

В Україні є ефективна вакцина проти ротавірусної інфекції  (Ротарікс).

Батьки, котрі хочуть захистити своїх дітей, можуть придбати вакцину та зробити щеплення з профілактичною метою звернувшись до сімейного лікаря.

Коментар
21/04/2025 Понеділок
21.04.2025
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися