Громада на Сарненщині запровадить місцеву програму по боротьбі з туберкульозом

18 Січня 2023, 15:09
Громада на Сарненщині запровадить місцеву програму по боротьбі з туберкульозом 1062
Громада на Сарненщині запровадить місцеву програму по боротьбі з туберкульозом

На Рівненщині хочуть запровадити місцеві локальні програми на рівні територіальних громад по боротьбі з туберкульозом.

Про це йшлося під час зустрічі заступника директора Рівненського фтизіопульмонологічного медичного центру Валентина Кирилюка із селищним головою Рокитного Григорієм Таргонським, йдеться на сторінці Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я Рівненської ОВА у фейсбуці.

Адже ключову роль у виявленні туберкульозу відіграє лікар первинки. Бо ж є ще так звані «недекларанти» – люди, які не підписали декларацію із сімейним лікарем, проте мають високий ризик захворювання. Саме сімейним лікарям треба дослідити особливості роботи з уразливими групами та контактними особами. Адже у переважній більшості випадків хворий уперше контактує саме із сімейним лікарем чи терапевтом.

Отож, за словами директора Рівненського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру Федора Авруки, серед основних завдань – це

  • запровадження місцевих локальних програм на рівні територіальних громад по боротьбі з туберкульозом,

  • створення координаційних рад у районах області,
  • реагування на заходи по боротьбі з туберкульозом, зокрема, виділення коштів на обстеження населення під час виїздів медпрацівників до населених пунктів.

Обговорення завдань, розподіл зон відповідальності та алгоритм дій відбувались під час робочих нарад у Департаменті ЦЗ та ОЗ населення РОДА.

Вже понад 20 таких  зустрічей відбулось з грудня минулого року і дотепер за дорученням першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна.

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024