У Нацслужбі здоров'я нагадали, кого краще обрати для дитини: сімейного лікаря чи педіатра

08 Січня 2023, 09:13
У Нацслужбі здоров'я нагадали, кого краще обрати для дитини: сімейного лікаря чи педіатра 2240
У Нацслужбі здоров'я нагадали, кого краще обрати для дитини: сімейного лікаря чи педіатра

З питанням, кого краще обрати для дитини - сімейного лікаря чи педіатра – часто звертаються до Нацслужби здоров'я.

Там нагадали українцям про те, чи є різниця між терапевтом, сімейним лікарем та педіатром.

Педіатр обслуговує лише дітей до 18 років, сімейний лікар – дітей і дорослих, терапевт – лише дорослих.

Якщо батькам зручно ходити зі своєю дитиною до одного лікаря і він їх влаштовує – всі вони можуть підписати декларації з сімейником. Але це зовсім не обов’язково, можна обрати різних фахівців.

Важливо: за дитину, якій не виповнилося 14 років, декларацію підписує хтось із батьків. Потрібен лише мобільний телефон і такі документи: паспорт та ІПН мами або тата, свідоцтво про народження дитини. Якщо дитині вже є 14 і вона отримала паспорт, то підписати декларацію можна самостійно.

Як обрати лікаря для дитини?

Чудово, якщо ви вже знаєте хорошого лікаря, який вас влаштовує. Якщо ні – можна запитати поради в родичів та знайомих, можливо, вони знайшли хорошого фахівця в лікарні, до якої вам зручно добиратися.

Або зверніться у медичний заклад, нехай вам розкажуть, хто там працює. Інформація про лікарів є в реєстратурі. Чимало центрів надання первинної медичної допомоги мають власний сайт або сторінку у фейсбук, де знайомлять зі своїми лікарями.

Лікар може відмовити в підписанні декларації лише якщо вже набрав максимальну кількість пацієнтів. У терапевта це 2 тисячі осіб, сімейного лікаря – 1,8 тисяч, педіатра – 900.

На сайті НСЗУ можна знайти потрібний заклад і дізнатися, скільки декларацій у кожного конкретного лікаря https://bit.ly/3eBKfKT.

 Раніше ми писали про те, в яких випадках припиняється дія декларації з сімейним лікарем

 

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024