Дослідники виявили нову небезпеку електронних сигарет

27 Грудня 2022, 13:14
Дослідники виявили нову небезпеку електронних сигарет 2543
Дослідники виявили нову небезпеку електронних сигарет

Вчені продовжують вивчати вейпи та електронні сигарети, які багатьом людям видаються набагато безпечнішими за звичайний тютюн.

Однак дослідники виявили ще один фактор ризику для тих, хто захоплюється курінням, пише Країна здоров'я. 

Фахівці зі шведського Каролінського інституту провели експеримент, у якому взяли участь респонденти, що використовували нікотиновмісні та безнікотинові вейпи. Їх загальна кількість становила 22 особи: це були жінки та чоловіки віком від 18 до 45 років. Усі вони час від часу палили та не мали конкретних проблем зі здоров'ям.

Кожен учасник робив по 30 затягувань вейпів із певним вмістом нікотину. У цей час експерти спостерігали, як часто скорочується у них серце й як кров циркулює по дрібних судинах. Аналіз проводили одразу після затяжки, через 15 та через 30 хвилин після неї. Після порівняння результатів тестів стало зрозуміло, що електронні сигарети, які містять нікотин, спричиняють моментальні короткострокові зміни у серцево-судинній системі. Також вчені помітили, що через 15 хвилин у організмі збільшується кількість дрібних тромбів на 23%. Протягом години після затягування показники стабілізувалися.

Крім того, в учасників експерименту збільшувалася частота скорочень серця: у середньому вона становила від 66 до 73 ударів за хвилину. Збільшувався й тиск: зі 108 до 117, та звужувалися  судини. 

Важливо: зазначених змін не виявили у респондентів, які використовували електронні цигарки без нікотину. 

 

Коментар
25/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром