На Волині росте рівень захворюваності на ГРВІ та грип

06 Грудня 2022, 15:35
Грип та ГРВІ 1754
Грип та ГРВІ

Протягом минулого тижня у Волинській області на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію, захворіло 4559 осіб.

Рівень захворюваності підвищився на 27%. Про це повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Серед захворілих 67% становлять діти до 17 років. 

Нагадуємо основні правила, як не заразитися грипом: 

ВАКЦИНУЙТЕСЯ Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу не пізно упродовж усього сезону грипу. 

МИЙТЕ РУКИ І НЕ ТОРКАЙТЕСЯ ОБЛИЧЧЯ Очі, рот та ніс для мікробів є чимось на кшталт вхідних дверей. На руках дуже багато мікробів, тож торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

ДОТРИМУЙТЕСЯ ЧИСТОТИ Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Дбайте, щоби приміщення періодично провітрювалось. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. 

РОЗВИВАЙТЕ КОРИСНІ ЗВИЧКИ Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

ТРИМАЙТЕ ДИСТАНЦІЮ Якщо захворіли ви — залишайтеся вдома, якщо хтось поруч — уникайте близького контакту. Це найпростіше правило допоможе зберегти здоров’я, адже грип швидко передається, а перебування хворого в людних місцях сприяє поширенню інфекції. Якщо все ж необхідно вийти з дому під час хвороби — одягайте хірургічну маску. Маска не може захистити вас від хвороби, а лише стримати ваші бактерії, щоб не заразити інших. Пам’ятайте, що під час кашлю та чхання віруси розповсюджуються особливо швидко — вони можуть передаватися іншим на відстані до двох метрів і більше. Прикрийте одноразовою серветкою ніс та рот — це знизить ймовірність передачі патогенів іншим. Якщо хвороба застала вас зненацька, намагайтеся чхати або кашляти правильно — у внутрішню сторону ліктя. Долоня погано стримує небезпечні патогени. 

Довідково. На Волині за поточний тиждень проти грипу вакциновано 278 осіб. Всього з початку епідсезону вакциновано – 502 особи із них 35 дітей та 166 медичних працівників. В області, крім коронавірусної інфекції, циркулюють віруси грипу А (А не субтипований, А (Н3)) та інші респіраторні вірусні інфекції (парагрипу, аденовіруси, RS-віруси).

 

Коментар
Код блоку:
03/02/2023 П'ятниця
03.02.2023
02.02.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром