На деокупованих територіях працюють мобільні пункти «Лікарі без кордонів»

04 Грудня 2022, 08:04
На деокупованих територіях працюють мобільні пункти «Лікарі без кордонів» 791
На деокупованих територіях працюють мобільні пункти «Лікарі без кордонів»

На деокупованих та прифронтових територіях продовжують працювати мобільні амбулаторії гуманітарної організації «Лікарі без кордонів», які надають первинну медичну допомогу та психологічну підтримку постраждалим від війни українцям.

Кожна бригада мобільної амбулаторії складається з лікаря, медсестри, психолога та соціального працівника, пише МОЗ.

Також з початку літа евакуаційні потяги «Лікарів без кордонів» дозволили перевезти з прифронтових регіонів кілька сотень поранених та важкохворих пацієнтів.

«З перших днів війни, коли на Україну летіли російські ракети, одними з перших, хто надав нам підтримку була саме організація «Лікарі без кордонів» Для нас надзвичайно цінна та допомога, яку наші пацієнти понад 9 місяців отримують від кожної з п'яти місій організації, які працюють в Україні. Окрема подяка за евакуацію важкохворих українців залізницею, яку наразі здійснює організація, а також за надання медичної допомоги на звільнених від окупантів територіях. Це дуже суттєва підтримка для нашої медичної системи», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко під час зустрічей з представниками місій «Лікарі без кордонів», які наразі працюють в Україні. 

Також МОЗ вчергове звернулося до координаторів місій з проханням перевірити, як забезпечується право на медичну допомогу для українців на тимчасово окупованих росією територіях, чи мають вони доступ до життєво важливих ліків та необхідних діагностичних послуг. 

За словами заступника міністра охорони здоров'я, після звільнення від окупантів, Україна фіксує критичну ситуацію з медичною допомогою на територіях, які місяцями перебували під контролем росіян. За цей час окупанти  викрадали  ліки з аптек та лікарень, нищили медичне обладнання та, використовуючи терористичні методи, блокували доступ населення до необхідної медичної допомоги. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що до деокупованої Херсонщини відправлено партію обладнання та медичних виробів

Коментар
Код блоку:
03/02/2023 П'ятниця
03.02.2023
02.02.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром