Які ліки ветеран війни може отримати безоплатно

28 Листопада 2022, 10:20
Які ліки ветеран війни може отримати безоплатно 1289
Які ліки ветеран війни може отримати безоплатно

Національна служба здоров’я України та Мінветеранів продовжують серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу.

У Нацслужбі здоров'я розповідають, які ліки ветеран може отримати безоплатно.
Ветерани війни можуть розраховувати на безоплатні ліки як для стаціонарного, так і для амбулаторного лікування. Є чотири шляхи забезпечення безоплатними ліками.

Програма реімбурсації «Доступні ліки»

Це ліки, які можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці України, яка уклала договір з НСЗУ. Для цього потрібно отримати рецепт у лікаря.

Всього в програму входить 435 лікарських засобів від: серцево-судинних хвороб, діабету ІІ типу, від розладів психіки та поведінки, від епілепсії, при хронічному обструктивному захворюванні легень (ХОЗЛ), хворобі Паркінсона, при нецукровому діабеті та інсуліни.
Щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки» потрібно звернутись до відповідного лікаря (декларація не обов’язкова):
– у разі серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, ХОЗЛ — до сімейного лікаря, терапевта або педіатра;
– для лікування розладів психіки та поведінки — до психіатра;
– для лікування епілепсії — до психіатра або невролога;
– для лікування нецукрового або інсулінозалежного діабету — до ендокринолога або лікарів, які надають первинну медичну допомогу;
– при хворобі Паркінсона – до невролога.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт. З цим рецептом можна отримати безоплатні ліки або з доплатою в аптеці, яка має договір з НСЗУ. Найближчу аптеку може підказати оператор контакт-центру НСЗУ за номером.

Препарати з Національного переліку основних лікарських засобів

Це ліки, якими забезпечують пацієнта безпосередньо в медзакладі при стаціонарному та амбулаторному-поліклінічному лікуванні. Медзаклади закуповують ліки з Національного переліку основних лікарських засобів самостійно.

В Нацперелік входить понад 400 лікарських засобів. В нього включені ліки від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок, тощо. Проглянути перелік ліків можна за посиланням: https://cutt.ly/IVDyiOl.
Для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Нацпереліку надаються безоплатно на весь період лікування.

Наявність препаратів з Нацпереліку можна перевірити на інформаційних стендах лікарні. Цю інформацію комунальні та державні медзаклади мають оновлювати щотижня. Також інформація про наявність ліків має публікуватися на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь.

Ліки та медичні вироби з централізованих закупівель

Лікарні також отримують ліки та медичні вироби, які закуповуються централізовано за кошти держбюджету. Для пацієнтів ці ліки безоплатні. Це лікарські засоби та медичні вироби за 24 напрямами: препарати для онкохворих, ендопротези та набори для імплантації, медикаменти для лікування туберкульозу, важких інфекційних захворювань тощо. Повний перелік тут: https://cutt.ly/GVDojuJ.

Перевірити наявність лікарських засобів та медвиробів в лікарнях можна на дашборді: https://bi.medzakupivli.com/, або на інформаційних стендах медзакладів.

Місцеві програми

Низка міст та областей мають свої місцеві програми забезпечення населення ліками. Переважно це ліки для пацієнтів з рідкісними захворюваннями та важкохворих.

Місцеві органи влади можуть закуповувати лікарські засоби поза Національним переліком основних лікарських засобів після проведення відповідної оцінки.

Наявність програм перевіряйте на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.

Коментар
Код блоку:
03/02/2023 П'ятниця
03.02.2023
02.02.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром