Комп’ютерна хвороба рук або синдром комп'ютерної мишки: що це таке

Останнім часом неможливо уявити наше життя без комп’ютерів. Ті, хто багато працює за комп`ютером, в першу чергу намагаються убезпечити очі.
Але комп`ютерна хвороба може проявитися в абсолютно несподіваній формі – карпального тунельного синдрому, або ж синдрому зап’ястного каналу. У народі саме його називають «синдром комп’ютерної мишки», роз'яснюють у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Тунельний карпальний синдром отримав свою назву від карпального тунелю, що міститься на долонній поверхні зап’ястя. Від постійної напруги та стискання тунель може звузитися й затиснути сухожилля та серединний нерв, який проходить усередині нього й відповідає за чутливість і керування кистю.
Якщо це триває досить довго, то виникає:
- поколювання або оніміння пальців рук (великого, вказівного, середнього), долонь, а також в області зап'ястя
- відчуття «повзання мурашок»;
- пекучий інтенсивний біль вночі, що порушує сон;
- слабкість пальців.
Як з цим боротися
- перш за все, привчіть себе до правильного положення рук, кут згину руки в ліктьовому суглобі повинен становити приблизно 90 градусів;
- спробуйте працювати на спеціальному ортопедичному килимку для комп`ютерної мишки;
- рука на комп'ютерній миші повинна лежати як влита, не змушуючи пальці додатково напружуватися;
- перевантаження кистей можна знизити з допомогою великої «мишки» з опуклістю, яка підтримує долоню.
Згадайте — ми зазвичай не ходимо з прямими пальцями, кисть завжди трохи зігнута. У такому положенні згинальні та розгинальні м’язи перебувають у фізіологічно найкомфортнішому положенні;
- при перших ознаках втоми проробляйте гімнастику для кистей, пам’ятаєте, як у школі – «ми писали, ми писали, наші пальчики втомилися».
Ось приблизно за такою ж методикою: стискайте-розтискайте пальці, обертайте кистями рук у різних напрямках, плескайте в долоні, струшуйте кисті, розминайте їх.
Ризик виникнення тунельного синдрому цілком можливо звести нанівець, просто правильно розташувавшись біля комп'ютера і проводячи розминку рук по кілька хвилин кожну годину безперервної роботи.
Пам’ятайте, що здоров’я — це насамперед результат цілеспрямованої роботи над собою та оточенням. Його набагато простіше зберегти, ніж потім відновлювати